CV’de Bulunması Gereken Ana Başlıklar

14 Temmuz 2016 —

CV’lerin temel amacı hazırlayan açısından bir işe başvurmak, işe kabul edilmek; inceleyenler açısından ise kişinin işe uygunluğunun incelendiği belgelerdir. CV oluşturan için kariyer hedefi, CV inceleyen ise en doğru kişiyi işe yerleştirebilme çabası için gereken insan kaynakları belgesidir.

CV’lerin temel amacı hazırlayan açısından bir işe başvurmak, işe kabul edilmek; inceleyenler açısından ise kişinin işe uygunluğunun incelendiği belgelerdir. CV oluşturan için kariyer hedefi, CV inceleyen ise en doğru kişiyi işe yerleştirebilme çabası için gereken insan kaynakları belgesidir. Öncelikle CV hazırlamak için cvlogin da birçok CV örneklerinden size uygun olanını seçerek CV hazırlamaya başlayabilirsiniz. CV’de bulunması gereken başlıkları şablonlarda rahatlıkla görebilirsiniz.

cvlogin’de CV ana başlıkları ile en iyi CV’leri hazırlayabilirsiniz

cvlogin en iyi CV’leri hazırlayıp en doğru işe kabul edilebilmeniz için oluşturulmuş insan kaynakları platformudur. Öncelikle CV hazırlarken dürüst davranarak doğru bilgiler yazmanızı tavsiye ederek CV’de bulunması gereken ana başlıklar konusuna giriş yapmak istiyoruz. Nihayetinde CV’nizi gönderdiğiniz kişilerin sizinle irtibata geçebilmesi için, kişisel bilgileriniz ana başlığında yer alan adres ve irtibat numaralarından oluşan iletişim bilgilerinizin doğru olması kritik bir CV ana başlığıdır. İlk CV ana başlığı olan kişisel bilgilerde size her zaman ulaşılabilmesi için telefon numaralarınız, e-posta adreslerinizin doğru şekilde yer alması CV’niz içindeki en hayati bilgilerdir. Bu CV ana başlığını kişisel bilgiler ve iletişim bilgileri olarak isimlendirebiliriz.

Cvlogin da iş tecrübelerini en iyi şekilde yansıtın

Cvlogin’u incelediğinizde bir diğer CV ana başlığı olarak iş tecrübeleri alanını görebilirsiniz. Burada sizlerin kariyer hedefi gözükmektedir. Çalıştığınız işler, firmalar, iş tecrübeleriniz işe kabul edilmekte önemli kıstaslardır. Burada siz kendinize bir kariyer hedefi koyduysanız bunu CV’nizin ana başlığında kariyer hedefim şeklinde belirtebilirsiniz. Bu kariyer hedefi açık ve sınırları çizilmiş bir şekilde ifade edilmelidir. Eğer böyle bir  hedefi yazarsanız kendinizi de konumlandırdığınızı bilmelisiniz. Kariyer hedefinizi ön mektup ya da iş mektubunda da belirtebilirsiniz. Ön mektup yazımı konusundaki detaylı açıklamaları da yer alan yazılarımızdan okuyabilirsiniz. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki potansiyel işveren konumundaki firmalar genellikle hakkınızda ilk izlenimleri hazırlamış olduğunuz ön mektubunuzu okuyarak elde ediyorlar.

CV ana başlıkları ve eğitim bilgileri hazırlamak

CV ana başlığı içinde yer alan eğitim bilgileri ana başlığı, başvurduğunuz pozisyonla ilgili olarak, güçlü bir argümandır. İş başvurunuzda CV’nize olumlu katkı sağlar. Sizlere tavsiyemiz eğer iş hayatında önemli bir iş tecrübesine sahipseniz, iş tecrübelerinizi öne almak için eğitim bilgileriniz ana başlığını CV’nizde, iş tecrübesinden sonra yazabilirsiniz bu size avantaj sağlar. cvlogin CV türleri ile ilgili yazılarımızda bunlara değindik, lütfen bu makaleleri okuyunuz. Cvlogin örnek CV’leri üzerinden nasıl bir CV türü hazırlayacağınıza karar vermelisiniz. Eğitim bilgilerinizi son mezun olduğunuz okuldan başlayarak ters kronoloji ile yazmanız önerilir.

İş tecrübeleri ve CV ana başlıklarını en iyi şekilde yansıtmak

CV’nizde ana başlık olarak yer alan iş tecrübesi özenle doldurulması gereken bir alandır. Çalıştığınız her işi yazmak yerine önemli gördüğünüz ve işe uygun tecrübelerinizi yazmakta fayda vardır. Eğer bir iş tecrübesine sahipseniz bu CV ana başlığı CV’nizin en önemli kısımlarından biridir. Özenle hazırlamayı ve doğru sıralamayı oluşturmayı unutmayın. CV’nizi inceleyen kişi daha önceki tecrübelerinize, başarılarınıza ve o şirkete neler katmış olduğunuza bakarak kendi şirketlerine uygun olup olmadığınıza karar verir.

CV ana başlıkları ve yabancı dil bilgisi

Yetenekleriniz ve yabancı diliniz CV ana başlıklarında göze çarpan alandır. Eğer herhangi bir yabancı dili iyi bir şekilde bilmiyorsanız, CV’nizde bu bölüme yer vermeyebilirsiniz. Eğer bir dili iyi bir şekilde bildiğinizi düşünüyorsanız seviyesini de belirterek yazarsanız işe kabul edilmede önemli bir avantaj sağlarsınız. Aktiviteler ve hobiler ana başlığında rafine sayılabilecek hobileri yazmanız faydalıdır. Üyelikler ise sizin sosyal bir insan olduğunuzun göstergesidir. Özellikle mesleki vakıflar dernekleri özellikle yazarak CV ana başlıklarınızı tamamlayarak CV’nizi cvlogin da hazır hale getirebilirsiniz.

Etiketler
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x