Whatsapp üzerinden CV gönderilir mi?

19 Ekim 2022 —

Özgeçmiş göndermenin birkaç farklı yolu vardır, ancak en yaygın olanı onu PDF veya Word belgesi olarak e-postayla göndermektir. Özgeçmişinizi e-postayla gönderiyorsanız, belgenin en üstüne adınızı ve iletişim bilgilerinizi eklediğinizden ve deneyiminizi ve eğitiminizi ters kronolojik sırayla listelediğinizden emin olun.

Özgeçmiş göndermenin birkaç farklı yolu vardır, ancak en yaygın olanı onu PDF veya Word belgesi olarak e-postayla göndermektir. Özgeçmişinizi e-postayla gönderiyorsanız, belgenin en üstüne adınızı ve iletişim bilgilerinizi eklediğinizden ve deneyiminizi ve eğitiminizi ters kronolojik sırayla listelediğinizden emin olun. Ayrıca özgeçmişinize, pozisyonla neden ilgilendiğinizi açıklayan ve becerilerinizi ve deneyiminizi vurgulayan bir kapak mektubu eklemek isteyebilirsiniz.

Whatsapp üzerinden CV gönderilir mi sorusunun cevabı firmanın beklentisine göre değişmektedir. Eğer insan kaynakları yetkilisi ya da iş görüşmesinin gerçekleştirileceği personel Whatsapp üzerinden CV gönderilebileceğini sizlere belirttiyse, göndermekte herhangi bir problem yoktur. Fakat çoğu firma bu gönderim tarzını profesyonel bulmamaktadır ve mail yolunu tercih etmektedir. Whatsapp üzerinden CV gönderilmesi sizlerden talep edildiyse, samimi bir selamlama mesajına ek olarak kısa şekilde kendinizi tanıtıp CV’nizi pdf formatında iletmeniz yeterli olacaktır.

CV gönderiminde dikkat edilmesi gerekenler

Özgeçmiş gönderirken akılda tutulması gereken birkaç şey vardır. Öncelikle özgeçmişinizin iyi yazılmış ve hatasız olduğundan emin olun. İkinci olarak, özgeçmişinizi başvurduğunuz belirli işe göre düzenleyin. Üçüncüsü, özgeçmişinizin doğru biçimlendirildiğinden emin olun. Son olarak özgeçmişinizi Word belgesi yerine PDF olarak gönderin.

Özgeçmişinizi İK’ya göndermenin birkaç farklı yolu vardır. E-postayla gönderebilir, bir web sitesine yükleyebilir veya postayla gönderebilirsiniz. E-postayla gönderiyorsanız, özgeçmişi PDF veya Word belgesi olarak eklediğinizden emin olun. Bir web sitesine yüklüyorsanız, dosya boyutunun kolayca indirilebilecek kadar küçük olduğundan emin olun.

Şirkete doğrudan mesaj gönderebilir veya bir işe alım görevlisine mesaj gönderebilirsiniz. Şirkete mesaj gönderirseniz, adınızı ve ilgilendiğiniz pozisyonu eklemelisiniz. Bir işe alım görevlisine mesaj gönderirseniz, özgeçmişinizi ve ihtiyaç duyabilecekleri diğer bilgileri eklemelisiniz.

Etiketler
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Yurtdışına Beyin Göçü

Yurtdışına Beyin GöçüBerna Ak | 12 Haziran

0
Would love your thoughts, please comment.x