Cv yazarken hangi belgeleri ek olarak yollamak gerekir?

13 Temmuz 2016 —

Bir işe başvururken öncelikli olarak nasıl bir kurama başvurduğumuzu, nasıl bir pozisyona başvurduğumuzu bilmemiz gerekir. Buna göre CV yazarken hangi belgeleri ek olarak yollamak gerektiği de daha net olarak anlaşılmış olur

Bir işe başvururken öncelikli olarak nasıl bir kurama başvurduğumuzu, nasıl bir pozisyona başvurduğumuzu bilmemiz gerekir. Buna göre CV yazarken hangi belgeleri ek olarak yollamak gerektiği de daha net olarak anlaşılmış olur. cvlogin çok büyük bir açığı kapatmak ve iş başvurusunda yaşanan CV hazırlama karmaşasının önüne geçmek amacıyla oluşturulmuştur. Kolaylıkla CV hazırlayabileceğiniz bu internet sitesinde CV’nize ek olarak diploma, sertifika, kurs, mesleki belge gibi birçok doküman kolaylıkla dosya şeklinde CV’nize eklenebilmektedir.

İş başvurusunda hangi belgeleri CV’mize ekleyebiliriz?

CV yazarken özellikle dikkat edilmesi gereken bir durum, iş başvurusu yaptığınız pozisyona göre CV hazırlanması gerçeğidir. Birçok kişi ne yazık ki niteliklerini belirlemeden, iş tecrübelerini hesaba katmadan ya da başvurduğu sektörün gerekliliklerini düşünmeden sıradan bir CV hazırlayarak iş başvurusunu tamamlamaktadır. Elbette, böyle bir başvuru iş görüşmesine çağrılmak için gerekli şartları taşımaz. Oysa kendinizi daha iyi tanıtabileceğiniz CV’leri tercih etmek her zaman doğru bir karar olmuştur. cvlogin‘da mesleki birikiminize uygun olarak hazırladığınız CV’lerinizi dosyalar ekleyerek daha etkili hale getirebilirsiniz. Bitirdiğiniz meslek kursunun başarı belgesini, aldığınız eğitimin PDF halini ya da kaldığınız bir yarışmanın fotoğrafını bile CV’ye ekleyerek iş mülakatı için çağrılmayı garantileyebilirsiniz.

CVlogin’le amaca ve işe uygun CV’ler hazırlayın

cvlogin aracılığı ile hazırladığınız amaca uygun her CV sizi başarıya götürecektir. Her hangi bir özen göstermeden her kuruma, her pozisyona aynı CV ile başvuru yapıyorsanız işiniz zor demektir. Bizim tavsiyemiz hazırladığınız özenli CV’nizi ekleyeceğiniz belgelerle zenginleştirmenizdir. Eğer iyi bir araştırma yaparak doğru bir işe başvuru yaptıysanız CV’nize ekleyeceğiniz belgeleri de biliyorsunuzdur. Kullanıcı dostu cvlogin sayesinde ekleme işlemini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. cvlogin sizi karmaşaya sokmadan en doğru CV’yi oluşturmanızı sağlayacak önemli bir rehberlik hizmetidir.

cvlogin’la diplomanızı, sertifikalarınızı, katıldığınız kursların katılım belgelerini CV’nize ekleyin

CV hazırlarken dikkatli olmalısınız. Doğru CV türü ile Cv hazırladıktan sonra hazırladığınız CV’nizin tutarlılığını artırmak için doğru belgeleri eklemelisiniz. Dosya ekleme sekmesinden deneyiminizi, tecrübenizi, niteliklerinizi en iyi şekilde ortaya koyacak dosyaları cvlogin üzerinden ekleyebilirsiniz. CV’nize belgelerinizi dosya olarak eklerken yanlış ya da ilgisiz belge eklememeye özen göstermelisiniz. Mesleğinizle ilgili belgeleri, dosyaları CV’ye eklemek önemlidir

Şimdi hepimizin aklına şöyle bir soru gelebilir: CV yazarken hangi belgeleri ek olarak yollamak gerekir? Bu kurumuna göre değişeceği gibi işe göre de değişebilir. Mesleğinizle ilgili olmak kaydı ile mezun olduğunuz okulun diploması önemlidir. Hatta iyi bir üniversitenin diplomasının da insan kaynakları işe alım uzmanlarını etkilediğini biliyoruz. Başka eklenecek bir belge örneği olarak aldığımız eğitimler ve bu eğitimlerle ilgili varsa bir başarı veya katılım belgesi onları ekleyebiliriz, yine burada da başvurduğumuz pozisyonla ilgili eğitimleri eklediğimizden emin olmamız gerekir. Mesleki becerilerimizi gösteren kurslar, sertifikalar ve başarı belgeleri de ekleyeceğimiz dokümanlar arasında olmalıdır. Tabi burada bir günlük eğitimlerinde katılım belgelerini eklemeye kalkarsak CV anlamsız uzar ve amacının dışına çıkmış olur.

Etiketler
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x