Yazılımcılar için CV hazırlama tavsiyeleri

13 Ekim 2022 —

Yazılımcılar, yazılım programları oluşturmak için problem çözme becerilerini ve ekip çalışmasını kullanır. Özel, iyi biçimlendirilmiş bir özgeçmiş, yazılım deneyiminizi ve teknik becerilerinizi işe alım yöneticilerine gösterebilir.

Yazılımcılar, yazılım programları oluşturmak için problem çözme becerilerini ve ekip çalışmasını kullanır. Özel, iyi biçimlendirilmiş bir özgeçmiş, yazılım deneyiminizi ve teknik becerilerinizi işe alım yöneticilerine gösterebilir. Bir yazılımcı olarak pozisyon arıyorsanız, bilgisayar bilimi becerilerinizi ve teknoloji deneyiminizi yansıtan bir özgeçmiş oluşturmayı faydalı bulabilirsiniz.

Yazılımcı özgeçmişi, teknoloji uzmanlarının iş başvurusunda bulunurken kullandığı bir belgedir. Yazılım özgeçmişiniz, bilgisayar bilimi ve teknoloji niteliklerinizi gösterir. Yazılımcılar, programlama, teknoloji becerileri ve sertifikalardaki deneyiminiz hakkında bilgi sağlamak için bir özgeçmiş kullanır. Bir yazılım özgeçmişi, yazılım kapak mektubu, tavsiye mektupları ve yazılım örnekleri içeren bir portföy içeren bir uygulama paketinin bir parçasıdır.

Yazılımcı CV’si nasıl hazırlanır?

1. İletişim bilgilerini ekleyin

Özgeçmişinizin başlığına tam adınızı, e-posta adresinizi, telefon numaranızı ve konumunuzu ekleyin. İletişim bilgilerinizi özgeçmişinizin en üstüne eklemek, işe alım yöneticilerine bir iş görüşmesi ayarlamak veya nitelikleriniz hakkında daha fazla bilgi istemek için size ulaşmanın bir yolunu sunar.

Bir yazılımcı olarak, bilgisayar uygulamaları, kodlama veya programlama çalışmalarınızın örneklerini içeren bir portföyünüz olabilir. İşe alım yöneticilerinin yazılım yetenekleriniz hakkında fikir edinebilmesi için özgeçmişinize portföyünüze bir bağlantı eklemek yararlıdır.

2. Bir yazılımcı açıklaması ekleyin

Yazılımla ilgili becerilerinizi ve deneyiminizi özetleyen bir yazılımcı hedef ifadesi ekleyin. Bu nesnel ifade bir ila iki cümle uzunluğunda olabilir. İşte yazılımcılar için bazı objektif ifade örnekleri:

Bilgisayar bilimi alanında beş yıllık deneyime sahip, kullanıcı dostu işletim sistemleri üretmek için bir programcı ekibinde işbirliği yapmak isteyen, azimli ve detay odaklı yazılımcı.

3. İş deneyimini dahil edin

Çalıştığınız şirketin adı, her bir pozisyondaki çalışma süreniz ve programlama görevleriniz dahil olmak üzere yazılım alanında sahip olduğunuz deneyimi listeleyin. Görevlerinizi listelerken, işe alım yöneticilerinin dikkatini çekebilecek anahtar kelimeleri kullanmayı deneyin.

4. Eğitiminizle ilgili ayrıntıları ekleyin

Yazılımcılar, bir pozisyonu güvence altına almak için genellikle bir lisans derecesine ihtiyaç duyarlar. Katıldığınız eğitim kurumunun adını, kazandığınız derecenin türünü ve mezuniyet yılınızı ekleyin. Okul kulüpleri veya organizasyonları gibi okulda tamamladığınız ders dışı etkinlikleri listelediğinizden emin olun. Bilgisayar bilimi, yazılım geliştirme veya programlama dilleri gibi programlamayla ilgili tamamladığınız kurslarla ilgili ayrıntılar yardımcı olur.

5. Yazılım becerilerini listeleyin

Özgeçmişinizin son bölümünde yazılım becerilerinizi listeleyin. Okuldan öğrendiğiniz teknik becerileri ve iş deneyimini zor beceriler olarak dahil etmek yararlıdır. Bununla birlikte, bir yazılım ekibi üzerinde çalışmanıza ve müşterilerle programlama ihtiyaçları hakkında iletişim kurmanıza yardımcı olabilecek yumuşak becerileri dahil etmek de önemlidir.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x