Her Çalıştığımız İşi CV’ye Eklememiz Gerekir Mi?

15 Ekim 2022 —

Yeni başlayanlar için, hepsini listelemek için yeterli yeriniz olmayabilir ve tuttuğunuz bazı işler başvurduğunuz pozisyonla alakalı olmayabilir.

Şimdiye kadar sahip olduğunuz her işi bir iş başvurusuna veya özgeçmişinize eklemeniz gerekmeyebilir. Yeni başlayanlar için, hepsini listelemek için yeterli yeriniz olmayabilir ve tuttuğunuz bazı işler başvurduğunuz pozisyonla alakalı olmayabilir.

İş başvuruları çevrimiçi olduğunda, sınırsız sayıda geçmiş pozisyonu listelemek için alan olabilir. Diğer uygulamalarda, yalnızca belirli sayıda işi listeleyebilirsiniz. Kaç pozisyon listelemelisiniz? Ve daha da önemlisi, sınırlıysanız hangisini dahil etmeli veya hariç tutmalısınız?

Bazı geçmiş işleri dahil etmek veya hariç tutmak için stratejik nedenler vardır. Genel bir kılavuz olarak, başvurduğunuz belirli pozisyonu en iyi şekilde desteklemek için çalışma geçmişinizi oluşturmalısınız.

Başvurularınıza dahil edilecek tam iş sayısı, kişisel durumunuza bağlı olacaktır. Kapsamlı ve çeşitli bir iş geçmişiniz varsa, deneyiminizi kolayca sindirilebilir bir biçimde temsil etmek daha zor olacaktır. Aynı zamanda, hangi pozisyonları dahil etmeyi seçeceğiniz konusunda daha fazla seçeneğiniz olacak. Sınırlı deneyime sahip adaylar, geçmiş istihdama dair en azından bir miktar kanıt sunmaları gerekeceğinden, o kadar fazla serbestliğe sahip olmayacaklardır.

CV’ye kaç tane iş deneyimi eklenmeli?

Bir özgeçmişe dahil edilecek belirli bir iş sayısı yoktur, hepsi deneyiminize bağlı olacaktır. Genel olarak, özgeçmişler bir sayfa uzunluğunda olma eğilimindedir, ancak iş sektörüne bağlıdır. Tüm işlerinizi tek bir sayfaya dahil edebiliyorsanız, rahatlıkla tek sayfada CV’nizi oluşturabilirsiniz. Yapamıyorsanız, sahip olduğunuz en eski işleri veya başvurduğunuz işle ilgili olmayan işleri eklememeniz gerekmektedir. Yalnızca başvurduğunuz pozisyon ile ilgili geçmiş iş deneyimleriniz bulunuyorsa, bunları eklemeniz yeterli olacaktır.

Bir özgeçmiş veya uygulamada işleri listelemenin en yaygın yolu, en son işlerinizi en üstte göstermek için ters kronolojik sıradır. Bu, bir işe alma yöneticisinin iş için yakın zamanda ilgili deneyime sahip olup olmadığınızı görmesinin en kolay yoludur.

Etiketler
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
cvlogin.com nedir?

cvlogin.com nedir?Berna Ak | 12 Temmuz

0
Would love your thoughts, please comment.x