Girişimci Kişilerin 7 Ortak Özelliği

14 August 2017 —

Yaptıkları işlerle kendilerini kanıtlamış olan önemli girişimcilerin hayatlarına baktığınızda bazı ortak özelliklere sahip olduklarını görürsünüz. Girişimcilikte olmazsa olmaz olan bu özellikler başarının da en büyük anahtarlarını oluşturuyor. İşte girişimcilerin ortak özellikleri; Kendine güven Başarılı girişimciler başarılı olacakları konusunda bir an bile şüpheye düşmeyen ve kendilerine güvenen insanlardır. Her zorlukta bir çıkış yolu gören ve asla umudunu kaybetmeyen girişimciler başarı konusunda asla taviz vermeyen bir yapı sergilerler. Risk almak Girişimcilerin ortak özelliği daha iyisi için bazı şeyleri riske etmeye açık olmalarıdır. Risk almak ve bunun karşılığını alacağını düşünmek bu tip kişileri daha ileriye götürür ve daha fazlası için hırslandırır. Risk alarak daha fazlasını elde etme düşüncesinin hazzı bile girişimciler için yeter. Tutkulu olmak Yaptığı işe karşı tutkulu olan girişimciler başarının da bu tutku karşılığında geldiğine inanırlar. İşine karşı büyük bir tutku besleyen ve bu tutkuları doğrultusunda yaptıkları başarılı girişimlerle istedikleri yere kolayca ulaşan girişimcilerin sayısı hiç de az değil. İletişim kurmak Girişimcilerin en iyi yaptıkları işlerden biri de iletişim konusunda uzman olmaları. İyi iletişim özellikleri ile birlikte kurulan sağlam bir network gelişme ve ilerleme anlamında girişimcilere altın fırsatlar sunuyor. Zaman yönetimi yapmak Girişimciler etkin zaman kullanımı anlamında başarılıdırlar. Gereksiz işlerle uğraşmamak ve asıl işe odaklanabilme konusunda iyi iş çıkaran girişimci ruhlu kişiler, […]

Yaptıkları işlerle kendilerini kanıtlamış olan önemli girişimcilerin hayatlarına baktığınızda bazı ortak özelliklere sahip olduklarını görürsünüz. Girişimcilikte olmazsa olmaz olan bu özellikler başarının da en büyük anahtarlarını oluşturuyor.

İşte girişimcilerin ortak özellikleri;

Kendine güven

Başarılı girişimciler başarılı olacakları konusunda bir an bile şüpheye düşmeyen ve kendilerine güvenen insanlardır. Her zorlukta bir çıkış yolu gören ve asla umudunu kaybetmeyen girişimciler başarı konusunda asla taviz vermeyen bir yapı sergilerler.

Risk almak

Girişimcilerin ortak özelliği daha iyisi için bazı şeyleri riske etmeye açık olmalarıdır. Risk almak ve bunun karşılığını alacağını düşünmek bu tip kişileri daha ileriye götürür ve daha fazlası için hırslandırır. Risk alarak daha fazlasını elde etme düşüncesinin hazzı bile girişimciler için yeter.

Tutkulu olmak

Yaptığı işe karşı tutkulu olan girişimciler başarının da bu tutku karşılığında geldiğine inanırlar. İşine karşı büyük bir tutku besleyen ve bu tutkuları doğrultusunda yaptıkları başarılı girişimlerle istedikleri yere kolayca ulaşan girişimcilerin sayısı hiç de az değil.

İletişim kurmak

Girişimcilerin en iyi yaptıkları işlerden biri de iletişim konusunda uzman olmaları. İyi iletişim özellikleri ile birlikte kurulan sağlam bir network gelişme ve ilerleme anlamında girişimcilere altın fırsatlar sunuyor.

Zaman yönetimi yapmak

Girişimciler etkin zaman kullanımı anlamında başarılıdırlar. Gereksiz işlerle uğraşmamak ve asıl işe odaklanabilme konusunda iyi iş çıkaran girişimci ruhlu kişiler, zaman yönetimi konusunda dış etkenlerden fazlaca etkilenmeden önemli işlerini zamanında halletme konusunda iyi bir profil sergilerler.

Bahaneye yer vermemek

Başarının bahane üretmek yerine çalışmakla doğru orantılı olduğunu bilen girişimciler, bahane üretmek yerine çalışmayı tercih ederler ve başarısız oldukları durumlarda ise bahane üretmeden bundan hata çıkararak başarısızlık risklerini de en aza indirirler.

Farklı olmak

Girişimcilerin ortak özelliklerinden biri de sürüden farklı hareket etme kabiliyetleridir. Herkesten farklı düşünen ve değişik fikirlerin peşinden giden bu yaratıcı ruhlar, başarı için farklı düşünme gerektiğinin bilincinde olan insanlardır.

Siz de cvlogin.com aracılığı ile özgeçmişinizi düzenleyerek başarılı girişimcilerin ortak özelliklerini kariyerinize yol haritası olarak alabilirsiniz.

Tags
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x