CV’lerde Fotoğraf Hakkında

14 August 2017 —

İşe başlamanın en önemli adımı şüphesiz ki iş görüşmesi ve sizi en iyi şekilde anlatacak CV’yi hazırlamaktır. Profesyonel bir şekilde hazırlanacak olan CV işe başlama sürecinde sizlere destek olmakta ve onay sürecini hızlandırmaktadır. İş başvurusu sırasında sizi iş verene anlatacak ve ilk intibayı aktaracak olan CV için en önemli detaylardan biri de CV içerisinde yer vermeniz gereken fotoğraftır. Daha önce sizlere CV’de kullanılacak fotoğraflar hakkında kısmi olarak bilgiler aktarmıştık. Şimdi ise CV’lerde fotoğraf hakkında tüm detaylarını aktarmak istiyoruz. CV’lerde Fotoğraf Hakkında CV’de yer vereceğiniz fotoğrafın boyutu önemlidir. Boyut olarak fotoğraf ne küçük, ne de büyük olmalıdır. Orta boy bir fotoğrafınızı CV’nin sol üst veya sağ üst köşesine yerleştirmelisiniz. CV’de yer vermek için seçeceğiniz fotoğrafın son 6 ay içerisinde profesyonel bir şekilde çekilmiş vesikalık fotoğraf olmalıdır. CV için seçeceğiniz fotoğrafın sosyal medya hesaplarında yer almakta olan sıradan bir fotoğraf olmamasına özen gösterin. CV için seçeceğiniz fotoğrafın arka planı büyük önem arz etmektedir. Sizin ile ilgili ilk intibayı bırakacak olmasından dolayı arkasında herhangi bir manzara v.s olmamasına özen göstermelisiniz. CV’de yer vereceğiniz fotoğrafın yandan çekilen bir fotoğraf olmamasına özen gösterin. CV konusunda en önemli tabulardan biri bu olur iken daha güzel görünmek düşüncesi ile yandan fotoğraflar koymayı düşünüyor. Ancak bu tamamen yanlıştır. CV’de […]

İşe başlamanın en önemli adımı şüphesiz ki iş görüşmesi ve sizi en iyi şekilde anlatacak CV’yi hazırlamaktır. Profesyonel bir şekilde hazırlanacak olan CV işe başlama sürecinde sizlere destek olmakta ve onay sürecini hızlandırmaktadır. İş başvurusu sırasında sizi iş verene anlatacak ve ilk intibayı aktaracak olan CV için en önemli detaylardan biri de CV içerisinde yer vermeniz gereken fotoğraftır. Daha önce sizlere CV’de kullanılacak fotoğraflar hakkında kısmi olarak bilgiler aktarmıştık. Şimdi ise CV’lerde fotoğraf hakkında tüm detaylarını aktarmak istiyoruz.

CV’lerde Fotoğraf Hakkında

CV’de yer vereceğiniz fotoğrafın boyutu önemlidir. Boyut olarak fotoğraf ne küçük, ne de büyük olmalıdır. Orta boy bir fotoğrafınızı CV’nin sol üst veya sağ üst köşesine yerleştirmelisiniz.

CV’de yer vermek için seçeceğiniz fotoğrafın son 6 ay içerisinde profesyonel bir şekilde çekilmiş vesikalık fotoğraf olmalıdır.

CV için seçeceğiniz fotoğrafın sosyal medya hesaplarında yer almakta olan sıradan bir fotoğraf olmamasına özen gösterin.

CV için seçeceğiniz fotoğrafın arka planı büyük önem arz etmektedir. Sizin ile ilgili ilk intibayı bırakacak olmasından dolayı arkasında herhangi bir manzara v.s olmamasına özen göstermelisiniz.

CV’de yer vereceğiniz fotoğrafın yandan çekilen bir fotoğraf olmamasına özen gösterin. CV konusunda en önemli tabulardan biri bu olur iken daha güzel görünmek düşüncesi ile yandan fotoğraflar koymayı düşünüyor. Ancak bu tamamen yanlıştır. CV’de yer alacak olan fotoğraf karşıdan çekilmiş olmalı ve net olmalıdır.

Erkekler ve bayanlar için CV’de yer alacak olan fotoğraftaki kıyafetler önemlidir. İş ortamına uygun bir kıyafet ile fotoğraf çektirir iken makyajı çok fazla abartmamaya özen gösterin. Erkekler ise CV’de yer alacak olan fotoğrafta sakalsız olmalı ve saçların toplu olmasına özen göstermelidir.

Tags
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x