Patronunuzun Gözüne Girmenin 8 Yolu

2 October 2017 —

İş yerinde patronunuzla iyi ilişkiler kurmak terfi ve ödül gibi önemli ayrıcalıkları da beraberinde getiriyor. Patronunuzun en önemli çalışanı olmaksa sandığınız kadar zor değil. Siz de iş yerinizde patronunuzun beğenisini kazanabilir ve iş yerinin gelecek vaad eden çalışanlarından biri olabilirsiniz. İşte patronunuzun gözüne girmenin yolları; Patronunuza düzenli olarak işleyiş hakkında bilgi verin Patronlar genellikle pek çok detaydan haberdar olmak yerine belli yönetim konuları üzerine odaklanırlar. Arka planda yer alan yazışmalar, mailler ve başka dokümanlar ise çalışanlar tarafından incelenir. İş akışını etkileyen durumlar ve önemli detayları rutin bir şekilde patronunuzla paylaşmanız ve onu önemli konularda bilgilendirmeniz  patronunuzun büyük resmi de görmesini sağlar. Patronunuzun eksiklerini tamamlayın Patronunuz her alanda bilgili ve donanımlı olmayabilir. İngilizce bilmek veya bilgisayarda bazı programları kullanmak her patronun bildiği özellikler olmayabilir. Patronunuzun bilmediği konularda ona yardım etmek ve onu bilgilendirmek ise çalışan olarak size düşüyor. Zaman yönetimini iyi yapın Çalışan olarak patronunuzun toplantı, etkinlik veya önemli aktivitelerini siz düzenleyebilirsiniz ve patronunuzun günlük akışını rahatlatarak başarılı bir çalışan olduğunuzu ona gösterebilirsiniz. Öngörü becerinizi kullanın Bir projede veya işte aksayabilecek noktaları önceden görebilmek ve bu konular hakkında önlemler almak patronunuzun gözünde sizi üst noktalara taşımak için bulunmaz bir fırsat. Çözüm odaklı olun Patronunuzla bir konu hakkında görüşürken sadece problemden bahsetmek yerine […]

İş yerinde patronunuzla iyi ilişkiler kurmak terfi ve ödül gibi önemli ayrıcalıkları da beraberinde getiriyor. Patronunuzun en önemli çalışanı olmaksa sandığınız kadar zor değil. Siz de iş yerinizde patronunuzun beğenisini kazanabilir ve iş yerinin gelecek vaad eden çalışanlarından biri olabilirsiniz.

İşte patronunuzun gözüne girmenin yolları;

Patronunuza düzenli olarak işleyiş hakkında bilgi verin

Patronlar genellikle pek çok detaydan haberdar olmak yerine belli yönetim konuları üzerine odaklanırlar. Arka planda yer alan yazışmalar, mailler ve başka dokümanlar ise çalışanlar tarafından incelenir. İş akışını etkileyen durumlar ve önemli detayları rutin bir şekilde patronunuzla paylaşmanız ve onu önemli konularda bilgilendirmeniz  patronunuzun büyük resmi de görmesini sağlar.

Patronunuzun eksiklerini tamamlayın

Patronunuz her alanda bilgili ve donanımlı olmayabilir. İngilizce bilmek veya bilgisayarda bazı programları kullanmak her patronun bildiği özellikler olmayabilir. Patronunuzun bilmediği konularda ona yardım etmek ve onu bilgilendirmek ise çalışan olarak size düşüyor.

Zaman yönetimini iyi yapın

Çalışan olarak patronunuzun toplantı, etkinlik veya önemli aktivitelerini siz düzenleyebilirsiniz ve patronunuzun günlük akışını rahatlatarak başarılı bir çalışan olduğunuzu ona gösterebilirsiniz.

Öngörü becerinizi kullanın

Bir projede veya işte aksayabilecek noktaları önceden görebilmek ve bu konular hakkında önlemler almak patronunuzun gözünde sizi üst noktalara taşımak için bulunmaz bir fırsat.

Çözüm odaklı olun

Patronunuzla bir konu hakkında görüşürken sadece problemden bahsetmek yerine problemin nasıl çözüleceğinden de bahsederseniz en iyi çalışanlar listesinde rahatlıkla kendinize yer bulabilirsiniz.

Farklı becerilerinizi de gözler önüne serin

İş ve sorumluluklarınız dışında farklı alanlarda da donanımlı olduğunuzu patronunuza kanıtlayabilirsiniz. Farklı görevlerde sorumluluk alarak işleyişteki sorunları çözmek sizin çok yönlü olduğunuzu gösterir.

Kriz anlarını iyi yönetin

Kriz yönetimini başarılı bir şekilde yapmak ve sakin bir şekilde sorunları çözmek sizi patronunuzun gözünde önemli bir noktaya taşıyabilir. Kariyerinizde olumsuz bir durumla karşılaşmamak için yapabileceklerinizi Kariyerinizi Olumsuz Yönde Etkileyecek Davranışlar yazısından öğrenebilirsiniz.

Parlak fikirlere sahip olduğunuzu kanıtlayın

Yeni plan ve projeler hakkında fikir üretmeniz ve kazançlı işlere imza atacak fikirlere sahip olmanız patronunuzun vazgeçemediği çalışanlardan olmanızı sağlar.

Cvlogin.com aracılığı ile kariyer hayatınıza hızlı bir adım atabilir ve CV’nizde yer alan becerileri patronunuza kanıtlayarak iş yerinin yıldızı siz olabilirsiniz.

Tags
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x