Ne Zaman Girişimci Olmak Gerekir?

13 August 2017 —

Gelişen teknoloji ve hızla yayılan internet bağımlılığını göz önünde bulundurduğumuzda girişimci yaş sınırı hayli düşmüştür ve başarılı olduklarıda gözükmektedir. Evet dışardan bakıldığında gençler daha hırslıdırlar ve daha çok risk alırlar. Bir nevi gözükara diyebiliriz. Daha 20 yaşlarında gençler teknolojik ortamlarda çok iyi projeler üretebiliyor ve internet ortamında bu fikirleri hayata geçirebiliyorlar. Son yıllarda genç girişimciler internet ortamında hayli iyi projelere imza attılar. Bertrant tatil kiralama sitesini kurduğunda 24 yaşındaymış. 4 yılda 12 ülkede web bazlı şirketini yaygın hale getirmiş. Şirket fonu şuan 60 milyon sterlin. 150 çalışanı var. Web üzerinden yapılan girişimcilik projelerinde genç yaşlarda başarılı olunduğu inkar edilemez olsada işler herzaman böyle olmayabilir. Skyp, zynga, linkedin, twitter gibi web şirketleri kurulduğunda sahipleri henüz 30’lu yaşlardaydı. Hepside ciddi anlamda başarılı oldular. Yapılan araştırmalarda 24-35 yaş aralığı bu tür girişimcilik için en uygun yaşlar olarak belirtildi. Örnek Girişim ve Girişimciler 35-40 yaş üzeri şirket kuranlar deneyimin önemli olduğunu vurgularken 20’li yaşlarda ki girişimciler ise enerji ve risk almanın hepsinden önemli olduğunu belirtiyor. Genç ve deneyimi-tecrübeyi dengede tutarak girişimciliğe atılmak belkide en mantıklısı. Türkiye’den örnekler verecek olursak ne zaman girişimci olmak gerekir sorusuna daha doğru yanıt bulabilirsiniz. Nevzat Aydın YEMEKSEPETİ.COM sitesini kurduğunda 25 yaşındaydı ve ciddi başarı elde etti. Kerem Çatay AY YAPIM […]

Gelişen teknoloji ve hızla yayılan internet bağımlılığını göz önünde bulundurduğumuzda girişimci yaş sınırı hayli düşmüştür ve başarılı olduklarıda gözükmektedir. Evet dışardan bakıldığında gençler daha hırslıdırlar ve daha çok risk alırlar. Bir nevi gözükara diyebiliriz. Daha 20 yaşlarında gençler teknolojik ortamlarda çok iyi projeler üretebiliyor ve internet ortamında bu fikirleri hayata geçirebiliyorlar.

Son yıllarda genç girişimciler internet ortamında hayli iyi projelere imza attılar. Bertrant tatil kiralama sitesini kurduğunda 24 yaşındaymış. 4 yılda 12 ülkede web bazlı şirketini yaygın hale getirmiş. Şirket fonu şuan 60 milyon sterlin. 150 çalışanı var.

Web üzerinden yapılan girişimcilik projelerinde genç yaşlarda başarılı olunduğu inkar edilemez olsada işler herzaman böyle olmayabilir. Skyp, zynga, linkedin, twitter gibi web şirketleri kurulduğunda sahipleri henüz 30’lu yaşlardaydı. Hepside ciddi anlamda başarılı oldular. Yapılan araştırmalarda 24-35 yaş aralığı bu tür girişimcilik için en uygun yaşlar olarak belirtildi.

Örnek Girişim ve Girişimciler

35-40 yaş üzeri şirket kuranlar deneyimin önemli olduğunu vurgularken 20’li yaşlarda ki girişimciler ise enerji ve risk almanın hepsinden önemli olduğunu belirtiyor. Genç ve deneyimi-tecrübeyi dengede tutarak girişimciliğe atılmak belkide en mantıklısı.

Türkiye’den örnekler verecek olursak ne zaman girişimci olmak gerekir sorusuna daha doğru yanıt bulabilirsiniz.

Nevzat Aydın YEMEKSEPETİ.COM sitesini kurduğunda 25 yaşındaydı ve ciddi başarı elde etti.

Kerem Çatay AY YAPIM şirketini kurduğunda 25 yaşındaydı ve ülke kriz içerisindeyken yaptığı ilk iş risk alarak film çekmek oldu. 2004 de kurduğu şirket şuan 7,2 milyon lira karla en çok kazanan yapım şirketi.

Alp Saul PRONET şirketini 1995 yılında henüz 24 yaşındayken kurmuştur. Türkiye’de ki güvenlik açığını fırsat bilerek sektörde hızla ilerlemiştir. Bugün 100 bin’in üzerinde abonesi var.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Yönetici Sekreteri CV Örnekleri

Yönetici Sekreteri CV ÖrnekleriHakan Aykol | 10 August

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x