Yönetici Sekreteri CV Örnekleri

10 August 2017 —

Bayanların iş hayatında erkeklere göre daha kolay iş bulduğu herkes tarafından bilinmektedir. Gerek askerlik durumu gerekse mesleki iş bilgisi gibi erkeklerden istenen özelliklerin aksine kadınlarda daha kolaydır. Kadınların en çok yöneldiği işlerin başında ise yönetici sekreterliği/asistanlığı gelir. Yönetici asistanlığı CV bilgilerinde deneyim yada eğitimden ziyade bilgisayar, ofis programları ve ofis araç gereçleri (telefon, santral, faks, fotokopi) kullanabilir seviyesi dikkat çeker. İK yetkilisi veya iş veren en başta bu özelliklere dikkat edecektir. Bunun dışında önemli bir konuda diksiyon ve insan ilişkileridir. Hatta diksiyon kurslarına katılmışsanız ve belgeniz varsa yönetici sekreterliği iş başvuruda diğer adaylardan bir adım öne geçmeniz mümkün. CV’de Neler Yazılmalıdır? CV’nizde yeteneklerinizi ayrıca belirttiğiniz bir bölüm açmanız gerekir. Yetenekler -aynı anda bir kaç iş yapma kabiliyeti -analiz ve organizasyon yeteneği -sözlü yazılı iletişim becerisi -Yoğun stres altında doğru çalışabilme -koordinasyon yeteneği -yazma hızı dakikada 70 kelime -Microsoft Word, Excel, Outlook ileri seviye kullanım -sözlü ve yazılı İngilizce yeterlilik Gibi.. Ayrıca yönetici sekreterliğinde CV hazırlarken aldığınız tüm kişisel gelişim eğitimlerinizde yazmanızda fayda var. Bu detay da sizi diğer adaylardan öne çıkaracaktır. CV’nizde çok laf kalabalığı yapmadan kısaca ve çok net bir tavırla kariyer hedefinizden de bahsedebilirsiniz. Başvurduğunuz iş ilanında İngilizce şartı var ise size bir tavsiyede CV’nizi hazırladıktan sonra birde İngilizce […]

Bayanların iş hayatında erkeklere göre daha kolay iş bulduğu herkes tarafından bilinmektedir. Gerek askerlik durumu gerekse mesleki iş bilgisi gibi erkeklerden istenen özelliklerin aksine kadınlarda daha kolaydır. Kadınların en çok yöneldiği işlerin başında ise yönetici sekreterliği/asistanlığı gelir.

Yönetici asistanlığı CV bilgilerinde deneyim yada eğitimden ziyade bilgisayar, ofis programları ve ofis araç gereçleri (telefon, santral, faks, fotokopi) kullanabilir seviyesi dikkat çeker. İK yetkilisi veya iş veren en başta bu özelliklere dikkat edecektir.

Bunun dışında önemli bir konuda diksiyon ve insan ilişkileridir. Hatta diksiyon kurslarına katılmışsanız ve belgeniz varsa yönetici sekreterliği iş başvuruda diğer adaylardan bir adım öne geçmeniz mümkün.

CV’de Neler Yazılmalıdır?

CV’nizde yeteneklerinizi ayrıca belirttiğiniz bir bölüm açmanız gerekir.

Yetenekler

-aynı anda bir kaç iş yapma kabiliyeti

-analiz ve organizasyon yeteneği

-sözlü yazılı iletişim becerisi

-Yoğun stres altında doğru çalışabilme

-koordinasyon yeteneği

-yazma hızı dakikada 70 kelime

-Microsoft Word, Excel, Outlook ileri seviye kullanım

-sözlü ve yazılı İngilizce yeterlilik

Gibi..

Ayrıca yönetici sekreterliğinde CV hazırlarken aldığınız tüm kişisel gelişim eğitimlerinizde yazmanızda fayda var. Bu detay da sizi diğer adaylardan öne çıkaracaktır.

CV’nizde çok laf kalabalığı yapmadan kısaca ve çok net bir tavırla kariyer hedefinizden de bahsedebilirsiniz.

Başvurduğunuz iş ilanında İngilizce şartı var ise size bir tavsiyede CV’nizi hazırladıktan sonra birde İngilizce CV hazırlamanızdır. Firmaya başvurunuzda İngilizce CV’yi de ek olarak sunmanız işe yarayacaktır.

Yönetici sekreteri CV’si hazırlamak için cvlogin.com sitesini incelemenizi öneririm. Bu web sitesinde isteğinize bağlı şablon seçebilir, renklendirebilir, görsel anlamda farklı bir CV hazırlamanıza imkan sağlayabilir. Bu web sitesinde yorulmadan ve sıkılmadan CV hazırlayabilirsiniz. Bu CV sayesinde fark yaratabilirsiniz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x