İngilizce CV Hazırlama Teknikleri

25 July 2017 —

Global şirketlere başvurmak istiyorsanız veya yerel şirketler arasından uluslar arası çalışan firmalara başvuru yapmak istiyorsanız CV’nizi kesinlikle İngilizce hazırlamanız gerekiyor. Tüm öz geçmiş ve kabiliyetlerinizi İngilizce olarak belirtirken dikkat etmeniz gereken önemli püf noktaları vardır. İngilizcenizin iyi olması İngilizce CV hazırlarken yeterli olacağı anlamına gelmez. Anlamlı bir anlatım çıkarmakla İngilizce yazı yazmak aynı şey değildir. Metni bir kompozisyon anlatımıyla yazmanız gerekir. Ancak bu şekilde sizi iyi anlatan bir CV ortaya çıkarabilirsiniz. İngilizce CV hazırlamadan önce asıl önemli konu iyi bir CV hazırlamayı biliyor olmanız gerekir. Öncelikle Türkçe olarak normal bir CV hazırlayabiliyor musunuz? Doğru bir CV hazırlama nasıl olur araştırmalısınız. İngilizce CV Hazırlama İngilizce CV hazırlarken kesinlikle her cümlenizde ‘’ben’’ diye başlama yapmayın. İngilizce CV hazırlarken noktasal imla kurallarına asla güvenmeyin ve CV üzerinden son kontrolleri, düzeltmeleri yapın. Times New Roman veya Arial gibi okunması kolay bir yazı tipi seçin. İngilizce CV için en önemli şart kesinlikle İngilizce cover latter ile başlamanızdır. İngilizce cover latter basitçe yazılmış bir İngilizce CV önyazısı gibi düşünün. Sizinle ilgili kesin bilgiler veren bir yazı olmalı. İngilizce cover latter her firma için özel ayrı yazılabilir. İngilizce cover latter kesinlikle uzun olmamalı, laf kalabalığı yapmayın. Kısa ve öz olarak genel CV’nizin özeti niteliğinde size dair kesin ve […]

Global şirketlere başvurmak istiyorsanız veya yerel şirketler arasından uluslar arası çalışan firmalara başvuru yapmak istiyorsanız CV’nizi kesinlikle İngilizce hazırlamanız gerekiyor.

Tüm öz geçmiş ve kabiliyetlerinizi İngilizce olarak belirtirken dikkat etmeniz gereken önemli püf noktaları vardır. İngilizcenizin iyi olması İngilizce CV hazırlarken yeterli olacağı anlamına gelmez. Anlamlı bir anlatım çıkarmakla İngilizce yazı yazmak aynı şey değildir. Metni bir kompozisyon anlatımıyla yazmanız gerekir. Ancak bu şekilde sizi iyi anlatan bir CV ortaya çıkarabilirsiniz.

İngilizce CV hazırlamadan önce asıl önemli konu iyi bir CV hazırlamayı biliyor olmanız gerekir. Öncelikle Türkçe olarak normal bir CV hazırlayabiliyor musunuz? Doğru bir CV hazırlama nasıl olur araştırmalısınız.

İngilizce CV Hazırlama

İngilizce CV hazırlarken kesinlikle her cümlenizde ‘’ben’’ diye başlama yapmayın. İngilizce CV hazırlarken noktasal imla kurallarına asla güvenmeyin ve CV üzerinden son kontrolleri, düzeltmeleri yapın. Times New Roman veya Arial gibi okunması kolay bir yazı tipi seçin.

İngilizce CV için en önemli şart kesinlikle İngilizce cover latter ile başlamanızdır. İngilizce cover latter basitçe yazılmış bir İngilizce CV önyazısı gibi düşünün. Sizinle ilgili kesin bilgiler veren bir yazı olmalı. İngilizce cover latter her firma için özel ayrı yazılabilir. İngilizce cover latter kesinlikle uzun olmamalı, laf kalabalığı yapmayın. Kısa ve öz olarak genel CV’nizin özeti niteliğinde size dair kesin ve net bilgiler vermeli. Sonrasında detaylı bir CV hazırlayabilirsiniz. İngilizce CV’nizi kesinlikle bölüm bölüm hazırlayın. Daha anlaşılır hale getirin.

İngilizce Cv’nizin ekinde evraklar olacaksa bunlarında İngilizce düzenlenmiş olmasına dikkat edin. İngilizce olarak hazırlayacağınız CV kesinlikle çok profesyonel olarak hazırlanmalı. En ufak bir İngilizce kelime hatası sizin elenmenize sebep olabilir. İngilizce CV oluşturma konusunda örnekler ve bilgi almak için cvlogin.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x