En İyi Ön Yazı Örnekleri

21 August 2017 —

İş görüşmelerinde ilk intiba çok önemlidir. İnsan kaynakları uzmanı veya işveren sizinle ilk temasındaki izlenimleri sizi işe alıp almama kararlarını etkilemesine izin verirler. İlk intiba sizin görüşmelerinizde nasıl önemliyse, CV için de ilk intiba sağlayan durum ön yazıdır. Ön yazı ile CV’nizi okuyan yetilide iyi bir izlenim bırakabilirsiniz. Başvurduğunuz pozisyonla alakalı özelliklerinizi ön yazıda ön plana çıkarmalısınız. Bu işe neden başvurduğunuzu, bu pozisyonu neden istediğinizi en net haliyle belirtmelisiniz. Bu işin size ne kadar uygun olduğunu karşı tarafa aktarmalısınız. İlandaki tüm kriterlerin size uyduğunu belirtmelisiniz. Yazacağınız ön yazı ile farkınızı gözler önüne sermelisiniz. Ön yazınızı çok uzatmamaya dikkat edin. Kendinizden emin net anlatımla kısaca belirtin. Ön yazı örnekleri Sayın Yetkili, khkhkh. Net’te yayınlanan “Satış – Pazarlama Sorumlusu” pozisyonu ile ilgileniyorum. CV’min ve tecrübelerimin iş tanımınıza ve şirket yapınıza uygun olduğunu düşünüyorum. Şartlarınız; 4 yıllık üniversite mezunu olmak, MS Office programlarına hâkim, Tercihen iyi derecede İngilizce bilgisi olan, Sürücü belgesi olan, Sektörde ……………… Deneyimi olan Benim özelliklerim: Ankara Üniversitesi İşletme mezunuyum. İki yıl halkla ilişkiler asistanı olarak çalıştığım dönemde MS Office ekipmanlarından Excel, Power Point, Word uygulamalarını yoğun olarak kullandım. 7 yıldır aktif araba kullanıyorum. İnsan ilişkilerinde başarılıyımdır. İngilizce eğitim aldım, akıcı bir şekilde kullanabilirim. Özgeçmişim ile ilgilendiğiniz için teşekkür ederim. Ad, […]

İş görüşmelerinde ilk intiba çok önemlidir. İnsan kaynakları uzmanı veya işveren sizinle ilk temasındaki izlenimleri sizi işe alıp almama kararlarını etkilemesine izin verirler. İlk intiba sizin görüşmelerinizde nasıl önemliyse, CV için de ilk intiba sağlayan durum ön yazıdır. Ön yazı ile CV’nizi okuyan yetilide iyi bir izlenim bırakabilirsiniz.

Başvurduğunuz pozisyonla alakalı özelliklerinizi ön yazıda ön plana çıkarmalısınız. Bu işe neden başvurduğunuzu, bu pozisyonu neden istediğinizi en net haliyle belirtmelisiniz. Bu işin size ne kadar uygun olduğunu karşı tarafa aktarmalısınız. İlandaki tüm kriterlerin size uyduğunu belirtmelisiniz. Yazacağınız ön yazı ile farkınızı gözler önüne sermelisiniz.

Ön yazınızı çok uzatmamaya dikkat edin. Kendinizden emin net anlatımla kısaca belirtin.

Ön yazı örnekleri

Sayın Yetkili,

khkhkh. Net’te yayınlanan “Satış – Pazarlama Sorumlusu” pozisyonu ile ilgileniyorum.

CV’min ve tecrübelerimin iş tanımınıza ve şirket yapınıza uygun olduğunu düşünüyorum.

Şartlarınız;

4 yıllık üniversite mezunu olmak,

MS Office programlarına hâkim,

Tercihen iyi derecede İngilizce bilgisi olan,

Sürücü belgesi olan,

Sektörde ……………… Deneyimi olan

Benim özelliklerim:

Ankara Üniversitesi İşletme mezunuyum.

İki yıl halkla ilişkiler asistanı olarak çalıştığım dönemde MS Office ekipmanlarından Excel, Power Point, Word uygulamalarını yoğun olarak kullandım.

7 yıldır aktif araba kullanıyorum.

İnsan ilişkilerinde başarılıyımdır.

İngilizce eğitim aldım, akıcı bir şekilde kullanabilirim.

Özgeçmişim ile ilgilendiğiniz için teşekkür ederim.

Ad, Soyadı

CV Ön Yazı Örnekleri

Sayın ilgili,

Firmanızda ….. Pozisyonu için gönderdiğim CV ekte bilgilerinize sunulmuştur.

Eğitim hayatım pozisyonunuz için altyapıyı bana sağladı. Araştırma, motivasyon, girişimcilik ve farklı yetenekler edinme konusunda kendimi geliştirdim. Özgeçmişimde de görebileceğiniz gibi aldığım eğitimlerle ve yaptığım araştırmalarla kendimi hazırladım.

İş yaşamında hızlı olmak konusunda son derece özverili olduğumu, pozisyonun gerektirdiği sorumluluğu istekle üzerime almak istediğimi belirtmek isterim. Size yeteneklerim ve disiplinim ile katkı sağlayabileceğimi düşünüyorum.

CV’ mi incelemeye vakit ayırdığınız için teşekkür ederim. Sizden olumlu haberler almayı diliyorum.

Saygılarımla,

Ad soyadı

Tags
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x