Kariyerinizin Bir Dönemini Yurt Dışında Geçirmenin Avantajları

21 September 2017 —

Kariyer hayatınızın bir döneminde yurtdışında çalışmak size eşsiz bir tecrübe kazandırır. Kariyer yolunda sizi zirveye yaklaştıran bu değerli tecrübe farklı kültürlerde doğru iş yapabilme ve yetkinliklerinizi geliştirme açısından kariyerinize pek çok fayda sağlıyor. Özellikle üst pozisyonlarda terfiler gerçekleşirken yurtdışı tecrübesi olmazsa olmaz şartlardan biri oluyor. İşte kariyerinizin bir dönemini yurtdışında geçirmenin avantajları: Yabancı diliniz gelişir Yurtdışı tecrübesinin en önemli kazanımlarından biri yabancı dilinizi geliştirmektir. Akıcı bir İngilizce veya başka bir yabancı dil size ummadığınız kariyer ve iş fırsatları getirerek pek çok kültürden insanla iş yapabilmenizi ve iletişim içinde olabilmenizi sağlar. CV’nize önemli bir tecrübe eklersiniz Yurtdışında edinilen iş tecrübesi kariyerinizde adeta bir ışık gibi parlayarak size harika iş fırsatları ve hayalinizdeki işe kavuşma şansı verir. Yurtdışında çalışanlar İK uzmanlar tarafından çok yönlü ve zorluklarla mücadele edebilen kişiler olarak görüldüklerinden iş başvurularında şansınız oldukça yüksek olur. Yurt dışı tecrübesinin dışında deneyim kazanma yöntemlerini Yeni Mezunlara Özel Deneyim Kazanma Rehberi yazısından okuyabilirsiniz.  Çok uluslu firmalarda çalışabilirsiniz Yurtdışı çalışma tecrübesi ülkenize döndüğünüzde size çok uluslu ve global firmalarda çalışabilme ve ilerleme şansı verir. Kariyerinize son derece faydalı olan bu fırsatlar sizi tepe noktalara taşıyabilir. İş network ağınızı geliştirebilirsiniz Yurtdışında çalışarak pek çok insanla tanışabilme şansı elde edebilir ve iş network ağınızı geliştirebilirsiniz. Pek çok […]

Kariyer hayatınızın bir döneminde yurtdışında çalışmak size eşsiz bir tecrübe kazandırır. Kariyer yolunda sizi zirveye yaklaştıran bu değerli tecrübe farklı kültürlerde doğru iş yapabilme ve yetkinliklerinizi geliştirme açısından kariyerinize pek çok fayda sağlıyor. Özellikle üst pozisyonlarda terfiler gerçekleşirken yurtdışı tecrübesi olmazsa olmaz şartlardan biri oluyor. İşte kariyerinizin bir dönemini yurtdışında geçirmenin avantajları:

Yabancı diliniz gelişir

Yurtdışı tecrübesinin en önemli kazanımlarından biri yabancı dilinizi geliştirmektir. Akıcı bir İngilizce veya başka bir yabancı dil size ummadığınız kariyer ve iş fırsatları getirerek pek çok kültürden insanla iş yapabilmenizi ve iletişim içinde olabilmenizi sağlar.

CV’nize önemli bir tecrübe eklersiniz

Yurtdışında edinilen iş tecrübesi kariyerinizde adeta bir ışık gibi parlayarak size harika iş fırsatları ve hayalinizdeki işe kavuşma şansı verir. Yurtdışında çalışanlar İK uzmanlar tarafından çok yönlü ve zorluklarla mücadele edebilen kişiler olarak görüldüklerinden iş başvurularında şansınız oldukça yüksek olur. Yurt dışı tecrübesinin dışında deneyim kazanma yöntemlerini Yeni Mezunlara Özel Deneyim Kazanma Rehberi yazısından okuyabilirsiniz. 

Çok uluslu firmalarda çalışabilirsiniz

Yurtdışı çalışma tecrübesi ülkenize döndüğünüzde size çok uluslu ve global firmalarda çalışabilme ve ilerleme şansı verir. Kariyerinize son derece faydalı olan bu fırsatlar sizi tepe noktalara taşıyabilir.

İş network ağınızı geliştirebilirsiniz

Yurtdışında çalışarak pek çok insanla tanışabilme şansı elde edebilir ve iş network ağınızı geliştirebilirsiniz. Pek çok kültürden ve farklı iş kollarından iletişim kuracağınız kişilerle ileride iş yapabilme ve birlikte çalışabilme şansınız da olabilir.

Uyumlu ve hoşgörülü bir yapı kazanırsınız

Yurtdışında çalıştığınızda farklı kültürlerden gelen insanlarla uyum sağlayabilme ve onlara hoşgörü ile yaklaşabilme yönünüzü geliştirerek kişisel gelişiminize de katkı sağlayabilirsiniz.

Yaratıcılığınız artar

Yabancılarla ilişki kurmak ve farklı kültürlerden etkilenmek sizi daha yaratıcı ve çözüm odaklı bir insan haline dönüştürür. Bu da hem kariyerinizde hem de sosyal hayatınızda önemli bir kazanım olarak size değer katar.

Ufkunuz genişler

Yepyeni şeyler öğrenmek ve eşsiz deneyimler kazanmak yurtdışı tecrübesi ile mümkün. Büyük resmi daha rahat görebilir ve ufkunuzu genişleterek farklı bakış açıları kazanabilirsiniz.

Cvlogin.com rehberliğinde CV’nizi düzenleyerek yurtdışında çalışmak için gerekli adımları atabilir ve kariyerinize değerli bir tecrübe ekleyebilirsiniz.

Tags
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x