Kariyerinizi Olumsuz Yönde Etkileyecek Davranışlar

28 August 2017 —

İş hayatının içerisinde çeşitli olumsuzluklarla karşılaşmak ve kariyer hayatının tıkanması pek çok kişinin bir dönem ortak problemi olmuştur. Siz de verdiğiniz onca emeğe rağmen kariyerinizde ilerleyemediğinizi düşünüyorsanız belki de farkında olmadan bazı hatalar yapmış olabilirsiniz. Kariyerinizi olumsuz yönde etkileyecek olan davranışlara karşı önlem alarak kariyerinizin sekteye uğramasını önleyebilirsiniz. İşte kariyerinizi olumsuz yönde etkileyecek olan davranışlar; Dedikodu yapmak İş hayatında öne çıkan olumsuz davranışlar arasında dedikodu yapmak ilk sıralarda yer alıyor. Çalışma arkadaşlarınız hakkında veya yöneticilerinizle ilgili dedikodu yapmak sizin imajınızı zedeler ve çalıştığınız yerdeki atmosferin kötü etkilenmesine neden olur. Ofiste dedikodu yapmak yerine çalışma arkadaşlarınızla iyi ilişkiler kurmaya önem verin. Kapasitenin altında çalışmak İş ve sorumluluklarda beklenenin altında bir performans göstermek ve işe odaklanamamak işin genel kalitesini olumsuz yönde etkiler. Kapasitenizin altında bir çalışma performansı yöneticilerinizin dikkatini çekecektir. İşe odaklı olmaya ve elinizden gelenin en iyisini yapmaya özen gösterin. “Yapamam” demek Yöneticinizin size verdiği sorumluluklar veya işler hakkında “yapamam” tavrına girmek ve sorumluluklardan uzak durmak kariyeriniz ve gelişiminiz için olumsuz görülebilecek bir davranış biçimi. “Yapamam” tavrı yerine sorumluluk almaya ve verilen görevleri layığı ile yerine getirmeye çalışmak yöneticilerin beğenisini kazanmanıza ve kariyerinizde ilerlemenize yardım eder. Sık sık şikayet etmek İş yerinde işlerin yoğunluğuna isyan etmek veya en ufak problemleri büyüterek daima […]

İş hayatının içerisinde çeşitli olumsuzluklarla karşılaşmak ve kariyer hayatının tıkanması pek çok kişinin bir dönem ortak problemi olmuştur. Siz de verdiğiniz onca emeğe rağmen kariyerinizde ilerleyemediğinizi düşünüyorsanız belki de farkında olmadan bazı hatalar yapmış olabilirsiniz. Kariyerinizi olumsuz yönde etkileyecek olan davranışlara karşı önlem alarak kariyerinizin sekteye uğramasını önleyebilirsiniz.

İşte kariyerinizi olumsuz yönde etkileyecek olan davranışlar;

Dedikodu yapmak

İş hayatında öne çıkan olumsuz davranışlar arasında dedikodu yapmak ilk sıralarda yer alıyor. Çalışma arkadaşlarınız hakkında veya yöneticilerinizle ilgili dedikodu yapmak sizin imajınızı zedeler ve çalıştığınız yerdeki atmosferin kötü etkilenmesine neden olur. Ofiste dedikodu yapmak yerine çalışma arkadaşlarınızla iyi ilişkiler kurmaya önem verin.

Kapasitenin altında çalışmak

İş ve sorumluluklarda beklenenin altında bir performans göstermek ve işe odaklanamamak işin genel kalitesini olumsuz yönde etkiler. Kapasitenizin altında bir çalışma performansı yöneticilerinizin dikkatini çekecektir. İşe odaklı olmaya ve elinizden gelenin en iyisini yapmaya özen gösterin.

“Yapamam” demek

Yöneticinizin size verdiği sorumluluklar veya işler hakkında “yapamam” tavrına girmek ve sorumluluklardan uzak durmak kariyeriniz ve gelişiminiz için olumsuz görülebilecek bir davranış biçimi. “Yapamam” tavrı yerine sorumluluk almaya ve verilen görevleri layığı ile yerine getirmeye çalışmak yöneticilerin beğenisini kazanmanıza ve kariyerinizde ilerlemenize yardım eder.

Sık sık şikayet etmek

İş yerinde işlerin yoğunluğuna isyan etmek veya en ufak problemleri büyüterek daima şikayet eden bir tavır içerisinde bulunmak hiç hoş karşılanmaz. Şikayet ve isyan gibi olumsuz davranışlar yerine işin kalitesini yükseltmeye ve çözüm odaklı hareket etmeye çalışabilirsiniz.

Sürekli izin istemek

Çeşitli bahanelerle sürekli izin istemek ve işlerinizi aksatmak yöneticilerinizin sizin hakkınızda olumsuz düşünmesine neden olur. Çok acil durumlar dışında izin istemeyerek yöneticilerinizin takdirini kazanabilirsiniz.

İşleri son anda halletmek

Planlı ve programlı çalışmanın yanında önemli işler karşısında anında aksiyon alarak hızlı çözümler üretmek işverenlerin beğenisini kazanır. Bunun tam aksi olarak işleri son ana bırakmak ve yavaş hareket etmek ise hem beraberinde pek çok sorun getirir hem de kariyer hayatınızı olumsuz yönde etkiler.

Cvlogin.com ile özgeçmişinizi hazırladıktan sonra kariyerinizi olumsuz etkileyecek davranışlardan uzak durarak kendi kariyerinizin mimarı olabilirsiniz.

Tags
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x