Kariyer Merkezi

29 July 2017 —

Üniversite eğitimini başarılı bir şekilde tamamlayan kişiler için üniversitelerde oluşturulan kariyer merkezi bölümleri doğru işi bulabilmeniz için sizlere destek olmaktadır. Başarılı bir şekilde mezun olduğunuz okulunuz sonrasında kariyerinizi doğru planlamak ve hayata sokmak için kurulmakta olan kariyer merkezleri öğrencilerin yetilerine göre çeşitli araştırmalar gerçekleştirmekte ve testler ile doğru işi bulabilmeniz için yardımcı olmaktadır. Kariyer Merkezleri Neden Var? Üniversitelerde kurulmakta olan kariyer merkezleri mezun olan ve iş hayatına atılacak olan öğrencilerin doğru bir şekilde kariyer planlaması yapması için işlevlerine devam etmektedir. Kariyer merkezi içerisinde yer almakta olan faaliyetler tüm kariyer planlaması için sizlere destek olması açısından önem arz etmektedir. Bu konuda üst düzey çalışmalar gerçekleştiren kariyer merkezi mezun olduktan sonra staj döneminden, işe başlangıç dönemi ve sonrasında da takip ile devam etmektedir. Kariyer Merkezi Faydaları Nelerdir? Kariyer merkezleri eğitim hayatını tamamlayan ancak kariyer planlamasını profesyonel bir şekilde gerçekleştiremeyeceğini inanan kişilere yardımcı olmaktadır. Sadece işe başlayacak olan kişiler için değil iş hayatında olan ve yeniden bir kariyer planlaması yapmak isteyen kişilerde üniversitelerde yer alan kariyer merkezlerinden destek alabilir. Kariyer merkezleri özellikle; İş arayıp bulamayan, Nasıl bir iş aradığına karar veremeyen, Çevresinde danışacak veya kendisini yönlendirecek kimseye ulaşamayan, Danıştığı kişilerden yeterli bilgi alamayan, İş hayatında neler ile karşılaşacağı konusunda bilgi sahibi olmayan, Başarıya giden […]

Üniversite eğitimini başarılı bir şekilde tamamlayan kişiler için üniversitelerde oluşturulan kariyer merkezi bölümleri doğru işi bulabilmeniz için sizlere destek olmaktadır. Başarılı bir şekilde mezun olduğunuz okulunuz sonrasında kariyerinizi doğru planlamak ve hayata sokmak için kurulmakta olan kariyer merkezleri öğrencilerin yetilerine göre çeşitli araştırmalar gerçekleştirmekte ve testler ile doğru işi bulabilmeniz için yardımcı olmaktadır.

Kariyer Merkezleri Neden Var?

Üniversitelerde kurulmakta olan kariyer merkezleri mezun olan ve iş hayatına atılacak olan öğrencilerin doğru bir şekilde kariyer planlaması yapması için işlevlerine devam etmektedir. Kariyer merkezi içerisinde yer almakta olan faaliyetler tüm kariyer planlaması için sizlere destek olması açısından önem arz etmektedir. Bu konuda üst düzey çalışmalar gerçekleştiren kariyer merkezi mezun olduktan sonra staj döneminden, işe başlangıç dönemi ve sonrasında da takip ile devam etmektedir.

Kariyer Merkezi Faydaları Nelerdir?

Kariyer merkezleri eğitim hayatını tamamlayan ancak kariyer planlamasını profesyonel bir şekilde gerçekleştiremeyeceğini inanan kişilere yardımcı olmaktadır. Sadece işe başlayacak olan kişiler için değil iş hayatında olan ve yeniden bir kariyer planlaması yapmak isteyen kişilerde üniversitelerde yer alan kariyer merkezlerinden destek alabilir. Kariyer merkezleri özellikle;

  • İş arayıp bulamayan,
  • Nasıl bir iş aradığına karar veremeyen,
  • Çevresinde danışacak veya kendisini yönlendirecek kimseye ulaşamayan,
  • Danıştığı kişilerden yeterli bilgi alamayan,
  • İş hayatında neler ile karşılaşacağı konusunda bilgi sahibi olmayan,
  • Başarıya giden yoldaki merdiven basamaklarında kendilerine destek arayanlar,

kişiler ile birlikte doğru ve profesyonel bir CV hazırlama konusunda bilgi sahibi olmayan kişiler kariyer merkezlerinden destek alabilmektedir. Kariyer merkezlerinin ana işlevleri arasında ise öğrenciyi tanıma, mesleği tanıma ve tanıtma, kariyer planlamasını yapmak ve takip etmek, doğru yerde staj yapma imkanı, işe yerleştirme ve rehberleri hizmetleri konusunda destek olmaktadır.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x