Yeni Mezunlara Özel Deneyim Kazanma Rehberi

31 August 2017 —

Okuldan yeni mezun olduktan sonra iş arama sürecine girmek başlı başına bir stres olsa da bu süreci en doğru şekilde yöneterek hayalinizdeki işe kolay bir şekilde kavuşabilirsiniz. Yeni mezun olarak harika bir özgeçmişe sahip olsanız da önünüzdeki en büyük engel iş deneyiminizin olmamasıdır. Şirketlerin aradığı en önemli özelliklerden biri olan iş deneyimini çeşitli yollardan kazanarak işverenlerin gözünde fark yaratabilirsiniz. İşte yeni mezunlar özel deneyim kazanma rehberi: Gönüllü kuruluşlarda çalışma Günüllü olarak sivil toplum kuruluşlarında çalışmak ve önemli projeler içerisinde toplum yararına yer almak size eşsiz bir tecrübe kazandırmasının yanında işverenlerin gözünde de lider özelliklerinizin ortaya çıkmasına yardımcı olur. Yaz tatillerinde veya sömestr tatillerinde gönüllü kuruluşlarda çeşitli işlerde çalışarak özgeçmişinizi parlatabilirsiniz. Gönüllü çalışmak sizin yardımsever ve sorumluluk sahibi biri olduğunuzu da gösterir. Yurtdışı gençlik programlarında çalışma Yurtdışı gençlik programları gençler için harika bir tecrübe fırsatı sağlıyor. Yurtdışında yapılan programlara katılarak hem farklı kültürlerden insanlarla tanışabilir hem de önemli sorumluluklar alarak kariyer hayatında size yardımcı olacak becerilerinizi geliştirebilirsiniz. Yurtdışında çalışma tecrübeniz ile işverenler tarafından hemen fark edilirsiniz. Sosyal faaliyetlerde aktif olma Üniversitede düzenlenen çeşitli etkinliklerde veya sosyal faaliyetlerde aktif rol almak size ileride önemli avantajlar sağlayabilir. İş becerilerinizi, sorumluluk bilincinizi ve liderlik özelliklerinizi geliştiren bu tip deneyimlerle özgeçmişinizi daha donanımlı hale getirebilir ve […]

Okuldan yeni mezun olduktan sonra iş arama sürecine girmek başlı başına bir stres olsa da bu süreci en doğru şekilde yöneterek hayalinizdeki işe kolay bir şekilde kavuşabilirsiniz. Yeni mezun olarak harika bir özgeçmişe sahip olsanız da önünüzdeki en büyük engel iş deneyiminizin olmamasıdır. Şirketlerin aradığı en önemli özelliklerden biri olan iş deneyimini çeşitli yollardan kazanarak işverenlerin gözünde fark yaratabilirsiniz. İşte yeni mezunlar özel deneyim kazanma rehberi:

Gönüllü kuruluşlarda çalışma

Günüllü olarak sivil toplum kuruluşlarında çalışmak ve önemli projeler içerisinde toplum yararına yer almak size eşsiz bir tecrübe kazandırmasının yanında işverenlerin gözünde de lider özelliklerinizin ortaya çıkmasına yardımcı olur. Yaz tatillerinde veya sömestr tatillerinde gönüllü kuruluşlarda çeşitli işlerde çalışarak özgeçmişinizi parlatabilirsiniz. Gönüllü çalışmak sizin yardımsever ve sorumluluk sahibi biri olduğunuzu da gösterir.

Yurtdışı gençlik programlarında çalışma

Yurtdışı gençlik programları gençler için harika bir tecrübe fırsatı sağlıyor. Yurtdışında yapılan programlara katılarak hem farklı kültürlerden insanlarla tanışabilir hem de önemli sorumluluklar alarak kariyer hayatında size yardımcı olacak becerilerinizi geliştirebilirsiniz. Yurtdışında çalışma tecrübeniz ile işverenler tarafından hemen fark edilirsiniz.

Sosyal faaliyetlerde aktif olma

Üniversitede düzenlenen çeşitli etkinliklerde veya sosyal faaliyetlerde aktif rol almak size ileride önemli avantajlar sağlayabilir. İş becerilerinizi, sorumluluk bilincinizi ve liderlik özelliklerinizi geliştiren bu tip deneyimlerle özgeçmişinizi daha donanımlı hale getirebilir ve ön yazınızda bu deneyimlerinize yer vererek diğer adaylar arasından sıyrılabilirsiniz.

Yardım kuruluşlarına üye olma

Uluslararası veya ulusal yardım kuruluşlarına üye olmak ve bu kuruluşlarda aktif olarak görev almak size değer katar. Yardıma ihtiyacı olanlara yönelmek ve çeşitli aktivitelere yön vermek sizin hem iletişim hem de yönetici vasfınızı ortaya çıkarır.

Staj yapma

Yeni mezunların iş tecrübesi elde edebileceği aktiviteler arasında stajlar başı çekiyor. Mezun olduğunuz alanda bulunan şirketlerde staj deneyimi kazanmak size harika fırsatlar sağlar ve kariyerinizde yıldız gibi parlamanızın önünü açar. Stajla birlikte iş hayatını öğrenebilir ve becerilerinizi geliştirme fırsatı yakalarsınız.

Deneyimlerinize cvlogin.com ile hazırladığınız özgeçmişinizde yer verebilir ve yeni mezun olarak fark edilir olmayı başarabilirsiniz.

Tags
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x