CV Yollarken Nasıl Bir Mail Yazmalıyım?

16 August 2017 —

Doğru bir CV hazırlayarak iş başvurusu gerçekleştirmek şüphesiz ki en önemli adımlardan biridir. İş Yaşamı konusunda ilk adımınız olan CV hazırlama işlemleriniz konusunda daha önceki blog yazılarımızda pek çok önemli noktaya değindik. Şimdi ise sizlere hazırlamış olduğunuz CV’yi mail ile doğru bir şekilde nasıl göndereceğiniz konusunda maddeler halinde bilgi vermek istiyoruz. CV Mail ile Nasıl Yollanır? Cvlogin.com üzerinden oluşturduğunuz CV’yi mail ile iş başvurusunda gönderecekseniz iki önemli noktaya özen göstermelisiniz. Bunlardan biri göndereceğiniz mail adresi, diğeri ise maile yazacağınız kısa açıklamadır. Peki bunlar nasıl olmalıdır? 1- Doğru Mail Seçimi CV göndereceğiniz mail adresi küçük bir detay olarak görünse de büyük önem arz etmektedir. Ad ve soyadınız ile oluşan mail adresi iş verene güven vermektedir. Bunun dışında karışık kelimeler ve ilginç kelimeler ile oluşturulan mailler direk dikkat çekmekte ve olumlu yaklaşım alamamaktadır. Bu yüzden öncelikle mail adresini doğru seçmeye özen göstermelisiniz. 2- Mail İçeriği Mail ile göndereceğiniz CV’yi hazırladığınız zaman kısa bir bilgi yazmanız önem arz eder. Sadece göndereceğiniz mail içerisinde ek olarak CV koymanız ve o şekilde içerik olmadan göndermeniz işe ve iş verene saygısızlık olarak algılanabilir. Peki mail içeriğine ne yazılmalıdır? Mail içerisine eğer iş veren veya görüşmüş olduğunuz kişinin adını biliyor iseniz ona hitap etmelisiniz. Ardından çok kısa bir […]

Doğru bir CV hazırlayarak iş başvurusu gerçekleştirmek şüphesiz ki en önemli adımlardan biridir. İş Yaşamı konusunda ilk adımınız olan CV hazırlama işlemleriniz konusunda daha önceki blog yazılarımızda pek çok önemli noktaya değindik. Şimdi ise sizlere hazırlamış olduğunuz CV’yi mail ile doğru bir şekilde nasıl göndereceğiniz konusunda maddeler halinde bilgi vermek istiyoruz.

CV Mail ile Nasıl Yollanır?

Cvlogin.com üzerinden oluşturduğunuz CV’yi mail ile iş başvurusunda gönderecekseniz iki önemli noktaya özen göstermelisiniz. Bunlardan biri göndereceğiniz mail adresi, diğeri ise maile yazacağınız kısa açıklamadır. Peki bunlar nasıl olmalıdır?

1- Doğru Mail Seçimi

CV göndereceğiniz mail adresi küçük bir detay olarak görünse de büyük önem arz etmektedir. Ad ve soyadınız ile oluşan mail adresi iş verene güven vermektedir. Bunun dışında karışık kelimeler ve ilginç kelimeler ile oluşturulan mailler direk dikkat çekmekte ve olumlu yaklaşım alamamaktadır. Bu yüzden öncelikle mail adresini doğru seçmeye özen göstermelisiniz.

2- Mail İçeriği

Mail ile göndereceğiniz CV’yi hazırladığınız zaman kısa bir bilgi yazmanız önem arz eder. Sadece göndereceğiniz mail içerisinde ek olarak CV koymanız ve o şekilde içerik olmadan göndermeniz işe ve iş verene saygısızlık olarak algılanabilir. Peki mail içeriğine ne yazılmalıdır?

Mail içerisine eğer iş veren veya görüşmüş olduğunuz kişinin adını biliyor iseniz ona hitap etmelisiniz. Ardından çok kısa bir şekilde ad soyad ile birlikte hangi iş pozisyonuna başvurduğunuzu belirterek CV’nin ek dosya içerisinde iletildiğini belirtebilirsiniz.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x