CV’de Kullanılacak Fotoğraflar için Tüyolar

4 August 2017 —

İş arayışında ilk adım profesyonelce hazırlanmış bir özgeçmiş hazırlamaktır. CV’niz doğru ve etkili hazırlanmalıdır. CV hazırlarken ön yazı ile kendinizi kanıtlamayı, doğru bilgiler ile güven vermeyi, yetenekleriniz ve deneyimleriniz ile işi almayı hedeflemelisiniz. Dikkat edilmesi gereken tüm bu detaylar arasında önemli bir noktada CV resminizdir. Hazırlayacağınız profesyonel bir CV’ de olmazsa olmazlardan biri de fotoğraftır. Resimsiz CV’ler çoğunlukla değerlendirilmeyecektir. Bu yüzden tam anlamıyla bir profesyonel CV hazırlamak istiyorsanız fotoğrafınızı eklemeyi unutmayın. CV’ye Nasıl Bir Fotoğraf Eklenmelidir? Nasıl ki iş mülakatında ilk izlenim çok önemlidir, CV içinde fotoğraf sizin ilk izleniminizdir. Henüz kapıdan içeri girer girmez konuşmadan önce görünüşünüzle değerlendiriliyorsanız ve bu yüzden giyiminize ve kişisel bakımınıza özen göstererek iş görüşmesine gidiyorsanız, CV hazırlarken de en özenli fotoğrafınızı CV’ ye eklemelisiniz. Ekleyeceğiniz fotoğrafta kıyafetleriniz iş adabına uygun olmalı. Erkekler takım elbise kravatlı fotoğraflarını eklemeli, kişisel bakımı tam olmalı, saç, sakal kesilmiş olmalı. Kadınlarda aynı şekilde kişisel bakımı tam, özenli bir kıyafetle çekilmiş bir fotoğraf eklemeli. CV’nizde kullanacağınız fotoğraf ölçüleri kesinlikle vesikalık olmalı. Boydan çekilmiş ve sıradan bir fotoğrafı CV’ de kullanamazsınız. Vesikalık fotoğrafınızda arka fonda çok önemlidir. Manzara resimlerinin olduğu arka fonda bir vesikalık fotoğraf CV için hiç de uygun değildir. Siyah arka fon kullanılmış bir resimde uygun olmayacaktır, sizi karamsar yansıtabilir […]

İş arayışında ilk adım profesyonelce hazırlanmış bir özgeçmiş hazırlamaktır. CV’niz doğru ve etkili hazırlanmalıdır. CV hazırlarken ön yazı ile kendinizi kanıtlamayı, doğru bilgiler ile güven vermeyi, yetenekleriniz ve deneyimleriniz ile işi almayı hedeflemelisiniz. Dikkat edilmesi gereken tüm bu detaylar arasında önemli bir noktada CV resminizdir.

Hazırlayacağınız profesyonel bir CV’ de olmazsa olmazlardan biri de fotoğraftır. Resimsiz CV’ler çoğunlukla değerlendirilmeyecektir. Bu yüzden tam anlamıyla bir profesyonel CV hazırlamak istiyorsanız fotoğrafınızı eklemeyi unutmayın.

CV’ye Nasıl Bir Fotoğraf Eklenmelidir?

Nasıl ki iş mülakatında ilk izlenim çok önemlidir, CV içinde fotoğraf sizin ilk izleniminizdir. Henüz kapıdan içeri girer girmez konuşmadan önce görünüşünüzle değerlendiriliyorsanız ve bu yüzden giyiminize ve kişisel bakımınıza özen göstererek iş görüşmesine gidiyorsanız, CV hazırlarken de en özenli fotoğrafınızı CV’ ye eklemelisiniz. Ekleyeceğiniz fotoğrafta kıyafetleriniz iş adabına uygun olmalı. Erkekler takım elbise kravatlı fotoğraflarını eklemeli, kişisel bakımı tam olmalı, saç, sakal kesilmiş olmalı. Kadınlarda aynı şekilde kişisel bakımı tam, özenli bir kıyafetle çekilmiş bir fotoğraf eklemeli.

CV’nizde kullanacağınız fotoğraf ölçüleri kesinlikle vesikalık olmalı. Boydan çekilmiş ve sıradan bir fotoğrafı CV’ de kullanamazsınız. Vesikalık fotoğrafınızda arka fonda çok önemlidir. Manzara resimlerinin olduğu arka fonda bir vesikalık fotoğraf CV için hiç de uygun değildir. Siyah arka fon kullanılmış bir resimde uygun olmayacaktır, sizi karamsar yansıtabilir karşı tarafa. Bu sebepten iş başvurusuna uygun bir arka fon rengi seçmelisiniz. Yüz ifadenizde çok önemlidir. Ne çok sırıtmalı neden somurtmalısınız. Orta halde bir gülümseme yeterli olur. Vesikalık fotoğrafınızda abartılı pozlar da vermeyin. Kafanızı hafif sağa yâda sola çevirip hafif içten bir gülümseme ile çektirdiğiniz bir vesikalık boyutunda fotoğraf CV’niz için yeterli olacaktır. CV hazırlarken resim gerekli mi? yazımıza da göz atarak detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x