En İyi 10 İş Bulma Sitesi

7 Mart 2016 —

İş arayanlarla, eleman arayanların bir arada olduğu internet siteleri günümüzde oldukça popüler hale gelmektedir. Çünkü firmalar, ihtiyaçlarını en uygun derecede karşılayabilecek personellere ulaşmak istemektedirler.

İş arayanlarla, eleman arayanların bir arada olduğu internet siteleri günümüzde oldukça popüler hale gelmektedir. Çünkü firmalar, ihtiyaçlarını en uygun derecede karşılayabilecek personellere ulaşmak istemektedirler. Bu nedenle, sadece bulundukları şehirden değil, aynı zamanda diğer şehirlerden de adayların iş başvurularını değerlendirmeye almak istemektedirler.

Farklı adayların incelenmesinin ardından işe en uygun aday veya adayların seçilmesi ile veriminin artacağını düşünen firmalar, internet üzerinden iş ilanı açarak adayların başvurularını kabul etmektedirler. Bu önemli girişim, her gün yüzlerce kişinin aradığı işi bulmasını kolaylaştırmaktadır. Ayrıca kendinizi tüm yönlerinizle tanıtabileceğiniz alanların bulunması, firmaların sizler hakkında detaylı bilgilere ulaşmasını kolaylaştırmaktadır. Böylece iş başvurusu için şehir değiştirmenize gerek kalmadan, online olarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Firma yetkililerinin başvurunuzu incelemesinin ardından, sizleri ilgili pozisyona uygun bulmaları halinde, mülakat görüşmelerine davet edeceklerini de unutmamak gerekmektedir.

İnternet üzerinden iş bulma sitelerinden bazılarını sizlerle paylaşalım;

cvlogin.com

cvlogin.com bir iş ilan sitesi değil aslında. Cvlogin.com kişilerin CV oluşturma ihtiyaçlarını giderebilecekleri bir CV oluşturma sitesi. Aslında diğer bir değiş ile hangi kariyer sitesine girip iş arıyor olursanız olun, öncelikle cvlogin.com dan CV’nizi oluşturup sizin talip olduğunuz pozisyonlara gelen başvurular arasında ayrışmanızı sağlamış olursunuz. Cvlogin.com tek bir sayfa da verilerinizi girebildiğiniz,  Fotoğrafınızı eklediğiniz gerek duyduğunuza diploma, sertifika ekleyip CV’nizi PDF olarak indirmenizi sağlar. Word hazır Photoshop Templateler ile uğraşmadan bir çok template renk çeşitlerinden yararlanarak CV’lerinizi oluşturabilirsiniz.  CV hazırladıktan sonra arzu etmeniz halinde cvlogin.com üzerinden CV’nizin online bir versiyonunu da oluşturabiliyorsunuz. Oluşturmuş olduğunuz CV’niz siz özelikle istemediğiniz sürece google tarafından indekslenmez. Bunun dışında CV’nizi şifreleyebilirsiniz.  Aslında iş başvurularına başlamadan önce cvlogin.com dan CV’nizi oluşturup bir sonraki adıma geçin.

Kariyer.Net

Kariyer.net uzun süredir internetten iş bulma projelerini desteklemektedir. Günümüzde birçok adayın ve firmanın kayıtlı olduğu internet sitesi oldukça yoğun iş ağına sahiptir. Firmaların bu siteye oldukça ilgi göstermesi adaylarında ilgisini beraberinde getirmektedir. Site üzerinde kendi profil bilgilerinizi tanımlayabileceğiniz alanlar mevcut. Ayrıca özgeçmiş bilgileriniz, CV bilgileriniz gibi farklı ve önemli unsurlar için de gerekli alanlar hazırlanmıştır. Böylece firmalar sizler hakkında detaylı bilgilere kolayca ulaşabilirler.

Yenibiris

İnternet üzerinden iş bulma sitelerinde arasında aktifliğini koruyan site, binlerce firma ve adayı bir arada bulundurmaktadır. Site üzerinde eğitim bilgileriniz, kişisel bilgileriniz birçok alan bulunurken, kullanımı kolay menüler hazırlanması herkesin kolayca iş başvurusu yapabilmesini sağlamaktadır.

LinkedIn

İnternet üzerinden iş arama siteleri arasında Linkedin in oldukça farklı bir yeri vardır. Firmaların hemen hemen hepsinin bir profili bulunmaktadır. Diğer iş arama sitelerine göre daha resmi bir platform olduğunu söylemek mümkündür. Ayrıca firmaların profilleri ile firmada çalışanların profilleri eşleştirilebilmektedir. Böylece firmalar bünyelerinde çalışanları kendi iş ağlarında buluşturabilmektedir. Diğer platformlarda yer alan firmalar, neredeyse kesin olarak bu sitede de yer almaktadır.

İşkur

İşkur devlet destekli olarak hizmet sağlayan bir kurum. İş arayanlarla iş verenleri kendi bünyesinde eşleştirerek uygun işe uygun personeli atamaktadır. Öncesinde işkur bürolarında gerçekleştirilen bu işlemler, günümüzde işkur’un internet sitesi üzerinden online olarak gerçekleştirilebilmektedir. İş verenlerin ilanlarının kolayca takip edilebileceği bir site ile birçok kişi kolayca iş takibi yapabilmektedir. Ayrıca il bazında veya ilçe bazında arama yapılmasına imkan sağlayarak hedeflediğiniz illerde ki iş ilanlarını karşınıza çıkarmaktadır.

SecretCV

secretcv internet üzerinden iş arama projesine erken başlayan girişimler arasında yer almaktadır. İnternet üzerinden iş bulma arayışlarının başladığı ilk zamanlardan itibaren projelerde yer alan site, günümüzde aday ve firma zenginliği açısından en önemli internet siteleri arasında yer almaktadır. Oldukça tanınmış firmaları internet sitesi bünyesinde eleman ararken görmeniz mümkündür.

Eleman.Net

Eleman.net iş arayanlarla iş verenleri buluşturan siteler arasında yer almaktadır. Site üzerinden üyelik oluşturmanızın ardından, kişisel bilgilerinizi, eğitim bilgilerinizi, tecrübelerinizi paylaşabileceğiniz alanların hazır şablon olarak belirlenmiş olması kullanım kolaylığı sağlamaktadır.

Elemanonline

İş arama ve işçi arama platformları arasında yerini alan site de, kendinizi tanıtabileceğiniz birçok alan bulunmaktadır. Aktif iş ilanlarını görüntüleyebilir, kendinize en uygun olana başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Sosyal Medya

Sosyal medya platformları iş bulmak amacıyla açılan siteler arasında yer almamaktadır. Fakat hemen hemen her firmanın bir sosyal medya hesabı olduğu düşünüldüğünde, firmaların iş ilanlarını sosyal medya hesapları üzerinden paylaştıkları gerçeğini düşünerek yazımızda yer vermek istedik. Sürekli olarak iş arama sitelerini kontrol edemeyenler için sosyal medya hesaplarının takip edilmesi kolaylık sağlayacaktır.

Özel Kariyer Siteleri

Büyük firmalar kendilerine has internet siteleri hazırlamaktadırlar. Bu siteler aracılığıyla personel ihtiyaçlarını duyuran firmalar, kendi bünyesinde eleman ihtiyacını karşılamaktadır. Koç holding, Sabancı Holding gibi önemli şirketler kendi internet siteleri üzerinden başvurularını kabul etmektedirler.

Etiketler
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
7 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
İş İlanları
7 yıl önce

İş arama motorlarını da unutmamak lazım. Yabancı örnekleri olduğu gibi iscepte.net gibi yerli ve başarılı örnekleri de bulunmakta. Bu tarz arama motorları ile site site dolaşmadan tek yerden iş arayabilir yeni çıkan iş ilanlarından haberdar olabilirsiniz.

abbas yolcu
abbas yolcu
6 yıl önce

Herkese Merhaba İstanbul’da yaşıyorum fakat istanbul’u yaşayamiyor’dum İnternet’ten Bir yazı Okudum ve hayatımda büyük değişiklikler yaptım. Aslında hayatın çok uzun olmadığını gelecek kaygısıyla yaşayarak hayatın güzelliklerini yaşayamadığımı anladım ve o günden sonra sürekli kendime zaman ayırmaya başladım. Artık bende yeterince kendime zaman ayırabiliyorum. evet belki eskisi kadar para kazanamıyorum ama hayatımda çok büyük değişiklikler oldu. Kendimi önemsemeyi öğrendim çevremi daha farklı bir gözle görmeye başladım. İstanbul’dan yola çıkarak 5 ay boyunca hiç dönmedim ve Türkiye’nin ne kadar güzel bir ülke olduğunu gördüm.Şimdi kendime ait bir site yaptım ve yeni yayına aldım artık gezip gördüğüm yerleri elimden geldiğince sitemde paylaşıyorum.

Melike
Melike
5 yıl önce

İnternetten iş aramaya yeni başlayanlar için veya daha önce duymayanlar için güzel bir kaynak olmuş.

CVyolla.com (@cvyolla)
5 yıl önce

cvyolla.com iş bulma sitesini de öneririz. 2006dan beri faaliyette olan bir kariyer sitesi. İş arayanlar ve işverenler için farklı bir sistemle çalışıyor ve birçok yenilik ve avantaj getiriyor. İş arayanlar https://www.cvyolla.com adresi üzerinden firmalara başvuru yapabilir.

CVyolla.com (@cvyolla)
5 yıl önce

CVyolla.com kariyer sitesini de listeye eklemenizi öneriyorum. İş arayanlar https://www.cvyolla.com/is-ara sayfasından seçtikleri firmalara ücretsiz cv yollayabilirler.

Banu
Banu
5 yıl önce

İş sorunu yaşayanların faydalanabileceği muazzam bir içerik. Bir öneri de benden olsun https://www.ustamgeliyor.com/ sitesi de yüzlerce alanda iş istihdamı sağlıyor. Tavsiye ederim.

7
0
Would love your thoughts, please comment.x