Fonksiyonel CV Örnekleri

26 Ocak 2016 —

CV işe başvuru yapmak için hazırladığımız, yazılı, basılı veya dijital ortamlardaki dokümanlardır. İş hayatında uzun yıllar çalışmış ve belli deneyimleri, uzmanlık alanları olan birisiyseniz Fonksiyonel CV hazırlamak son derece yerinde olacaktır.

CV işe başvuru yapmak için hazırladığımız, yazılı, basılı veya dijital ortamlardaki dokümanlardır. İş hayatında uzun yıllar çalışmış ve belli deneyimleri, uzmanlık alanları olan birisiyseniz Fonksiyonel CV hazırlamak son derece yerinde olacaktır.

Fonksiyonel CV Örneklerini sizlere vermeden önce Fonksiyonel CV’nin diğer bir adı İşlevsel CV olduğu bilgi olarak aklınızda bulunmalıdır. Fonksiyonel CV, Türkiye’de yaygın olarak kullanılan bir CV türü değildir. Çünkü Fonksiyonel CV türünde uzmanlık, deneyim çok ön plandadır. Takdir edersiniz ki ülkemizde uzmanlık ve deneyimli çalışan oranı çok yüksek olmamakla beraber bu kişilerin iyi konumda olmaları ve kazançlarının diğer gruplara göre yüksek olması nedeniyle iş değiştirme oranları da diğer kesimlere göre daha azdır. O yüzden de daha az Fonksiyonel CV hazırlanmaktadır.

Deneyimlilerin, uzmanların, sektör deneyimi olanların CV’si “Fonksiyonel CV”

Fonksiyonel CV örnekleri çok sık görülmese de deneyimli personeller, iş hayatındaki önemli uzmanlar ve çalışma hayatının profesyonellerine önerilecek bir CV türüdür. Belirli sektörlerde uzun yıllar çalışmış, tecrübe kazanmış, deneyim sahibi kişiler için, aynı sektörde veya aynı iş kolunda benzer nitelikler arayan işlerde işe başvuru için rahatlıkla iş başvurusu olarak kullanılabilecek bir CV çeşididir. Fonksiyonel CV’ler yaratıcı CV‘ler kadar şıklık ile ilgi çekmesede uzmanlıklar ile öne çıkar.

Fonksiyonel CV oluşturmadan önce Fonksiyonel CV örnekleri incelenmelidir.

Deneyimin ön plana çıktığı, beceri kazanmış, sektör tecrübesi olmuş kişilerin oluşturması gereken Fonksiyonel CV örneklerini CV başvurusu yapmadan incelemek gerekir. Bu tür CV’leri doldurmak için sakin bir zaman hatta uzun bir süre gereklidir. Bir saatte oluşturulacak bir Fonksiyonel CV yerine mümkünse iki gün içinde doldurulacak ve iyi kontrol edilmiş bir Fonksiyonel CV örneği, iş görüşmesine davet edilmek için daha avantajlı bir durum yaratır.

Uzmanlık, deneyim, sektör tecrübesi Fonksiyonel CV’de öne çıkar

Fonksiyonel CV oluşturmadan önce mutlaka işe başvuru yapılacak olan sektörü, işi ve işin uzmanlık gerektiren yanlarını iyice araştırılmadır. Fonksiyonel CV oluşturmadan önce birkaç tane Fonksiyonel CV örneği inceleyip notlar alınmalıdır. Burada iyice netleştikten sonra işe başvuru yapılacak Fonksiyonel CV çeşidi oluşturabilir ve birkaç kez kontrol edildikten sonra bu Fonksiyonel CV iş başvurusu için kullanılabilir.

Fonksiyonel CV hazırlarken eğitiminizden değil, uzmanlığınızdan, sektör tecrübenizden, ilgili pozisyonlardaki iş deneyimizden başlamanız gereklidir.

Etiketler
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x