Work & Travel programına kimler katılabilir?

14 Mart 2016 —

Herkesin merak ettiği bir sorudur. Work and Travel Programına kimler katılabilir? Work and Travel programı ABD’de yürütülen bir kültürel değişim programıdır katılım için elbette bazı şartları vardır. Her öğrenci Work and Travel programına katılamaz. Fakat katılmak için öğrenci olmak da bir ön koşuldur.

Herkesin merak ettiği bir sorudur. Work and Travel Programına kimler katılabilir? Work and Travel programı ABD’de yürütülen bir kültürel değişim programıdır katılım için elbette bazı şartları vardır. Her öğrenci Work and Travel programına katılamaz. Fakat katılmak için öğrenci olmak da bir ön koşuldur.  Program dünyada oldukça revaçtadır. Öğrencilere 4 ayda olsa çalışma hakkı tanıması ve ABD’de yaşama hakkı tanıması nedeniyle birçok öğrenci bu hayale kavuşmak istemektedir. Peki, ABD resmi kurumları tarafından sağlanan bu kültürel değişim programına kimler katılabilir?

Bir çok insanın hayallerini süsleyen Amerika gibi bir ülkede geçici bir zaman da olsa iş tecrübesi edinilecek Work & Travel programına katılabilecek olanlar: Üniversitelerin hazırlık ve 1.2.3. ve 4. sınıflarında okuyan tüm öğrenciler, Turizm, Mütercim-Tercümanlık   bölümlerinde okuyan M.Y.O. öğrencileri, en az orta seviyede İngilizce sahibi olan, not ortalaması 4 üzerinden en az 2.00 ve üzeri olanlar. 18-26 yaşları arasındaki öğrenciler. Yine, yüksek lisans öğrencileri, AÖF İngilizce Öğretmenliği bölümü öğrencileri Work and Travel programına katılabilirler.

Work and Travel Programı katılımı kimlere tavsiye edilmez?

Kimlerin bu programa katılacağını üstte belirttik. Bu program bir kültürel değişim programıdır.  Kimlere bu programa katılmak tavsiye edilmez? Öncelikle bu program salt bir para kazanma ve çalışma amaçlı bir program değildir. Bu amaçla Work and Travel programına katılacak olanlara tavsiye edilmez. Bu program kendi ayakları üzerinde duramayan, sezonun yoğun işleri arasında çalışmayı kaldıramayacak insanlara tavsiye edilmez. Ayrıca öğrenci de olsanız şunu unutmayın siz ABD’de Work&Travel programına katılarak geçici de olsa bir çalışansınız, işlerini takip edemeyen, çalışmayı sevmeyen, çalışmayı tatil gibi algılayan insanlara Work and Travel önerilmez.

Bu program kültürel değişim programıdır. Asla zorluklardan yılmayın, para kazanın ama para biriktirmek gibi tek amaçlar gütmeyin. Farklı bir kültürde olmanın, farklı insanlarla tanışmanın avantajlarını kullanın, kendinizi güzel bir geleceğe hazırlamak için kısa süreli bu çalışma hayatından büyük verim elde etmeye çalışın. Siz geçici de olsa bir çalışansınız yükümlülüklerinizi bilin ve işverenlerinizle iyi geçinin.

Work and Travel programına katılmanızı neden tavsiye ediyoruz? Work and Travel programına katılan öğrencilere hayatlarına yeni bir deneyim katacakları için bu programı tavsiye ediyoruz. Bu proje aracılığı ile hayalinizdeki bu kıtayı tanımayı, yeni yerler keşfetmeyi sağlayacak olan Work and Travel’la yeniliklere ve yeni bir geleceğe hazırlıklı olmak isteyenlere bu program tavsiye edilir. Bu programa katılacak öğrenciler kendilerine yeni yetenekler kazandıracaklar. Bambaşka bir kültürde yaşamayı öğrenecekler.

Work&Travel  programına katılabilmek için İngilizce seviyeniz en az orta düzeyde olmalıdır. Buna İngilizcede “Intermediate” deniyor. Bu İngilizceniz ile günlük yaşamda konuşulan İngilizceyi az da olsa anlıyor olmanız gerekiyor. Bu programa katılmak için ille de çok iyi İngilizce bilmeniz gerekmez ancak yine de İngilizcenizi seviyesinin tespiti için bir sınava girmeniz gerekecek.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x