Homeoffice Çalışma

Çalışmak, her zaman zordur. Gerek bir kişinin yanında tam zamanlı olarak, gerek bir iş yerinde yarı zamanlı olarak çalışabileceğiniz gibi Homeoffice olarak çalışabileceğiniz işlerde mevcuttur. İş dalına göre evinizi çalışma alanınıza çevirerek daha verimli ve daha rahat bir şekilde çalışabilirsiniz. Homeoffice çalışma konusunda uzmanların ise pek çok önerisi var. Her ne kadar Homeoffice çalışmak daha rahat bir ortamda […]

Çalışmak, her zaman zordur. Gerek bir kişinin yanında tam zamanlı olarak, gerek bir iş yerinde yarı zamanlı olarak çalışabileceğiniz gibi Homeoffice olarak çalışabileceğiniz işlerde mevcuttur. İş dalına göre evinizi çalışma alanınıza çevirerek daha verimli ve daha rahat bir şekilde çalışabilirsiniz. Homeoffice çalışma konusunda uzmanların ise pek çok önerisi var. Her ne kadar Homeoffice çalışmak daha rahat bir ortamda iş yapmayı sunsa da bazı zorlukları vardır. Bu zorlukları aşmak için özellikle çalışma ortamınıza dikkat etmelisiniz. Peki Homeoffice çalışmak isteyenler için ayrıcalıklar ve dikkat edilecekler nelerdir?

1- Ailenizi ve Arkadaşlarınızı İkna Etmek

Homeoffice çalışmanın en zor yanı hem ailenizi, hem de arkadaşlarınızı bu duruma alıştırma aşamasıdır. Sürekli olarak evde olduğunuz için rahatsız edilememek için onları ikna etmelisiniz. Evde oturduğunuz zaman gerek komşularınız, gerek arkadaşlarınız, gerekse de arkadaşlarınız size işsiz gözü ile bakabilir. Trilyon para kazanıyor olsanız da bu fikir maalesef değişmez. Onların bu işlerin bu şekilde olmadığını açıklamanın yollarını bulmalısınız. Aynı zamanda sizde içeride çalışır iken sizi rahatsız edici eylemler ( süpürge tutmak, cam silmek, v.b. ) gerçekleştirilmemelidir.

2- Çalışma Pozisyonunuz

Homeoffice çalışmanın en keyifli yanı yatarak çalışmak olarak görünebilir. Ancak zamanla yatarak çalışmanın, uzanarak iş yapmanın sizi olumsuz etkileyeceğini göreceksiniz. Sürekli olarak uyku hali yaratacak bu duruma girmek aynı zamanda vücut anotomisinde bozukluğa da yol açacaktır. Bu yüzden uzmanlarında önerilerine kulak vererek Homeoffice çalışma alanınız için iyi bir masa ve sandalye alın.

3- Mesai Saati

Homeoffice çalışmak rahat olduğu gibi zorlukları da beraberinde getirecektir. Sabah 9 akşam 6 çalışmamak için Homeoffice çalışmayı tercih edenler uyku hali dışındaki tüm vakitlerini çalışmak için harcayacaktır. Bu yüzden Homeoffice çalışsanız bile kendinize bir mesai saati belirleyin ve bu kurala sonuna kadar uyun.

 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Cvlogin bültenine abone olun

Kariyer dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?