cvlogin´den nasıl fotoğraf eklerim

15 Temmuz 2016 —

cvlogin profesyonel olarak CV hazırlayabilmek amacıyla oluşturulmuş kullanışlı bir web sayfasıdır. Bu sitede CV hazırlarken nelere dikkat etmeniz gerektiği ile ilgili birçok tüyo bulacaksınız.

cvlogin den nasıl fotoğraf eklerim

cvlogin profesyonel olarak CV hazırlayabilmek amacıyla oluşturulmuş kullanışlı bir web sayfasıdır. Bu sitede CV hazırlarken nelere dikkat etmeniz gerektiği ile ilgili birçok tüyo bulacaksınız. CV hazırlamaya başlamadan önce sayfamızı gezerek bilgi sahibi olmanızı öneririz çünkü çok daha iyi bir CV hazırlamanın ön koşulu platformumuzun işlevlerine hâkim olmaktan geçer.

cvlogin fotoğraf ekleme butonu CV’nizi kolayca oluşturmanızı sağlıyor

İş başvurusunda bulunmak için özgeçmişinizi hazırlamaya başlamadan önce iş için başvuracağınız firmayı detaylıca inceleyin. Çünkü CV’nizde kullanacağınız fotoğraf dahi hazırlayacağınız CV türüne göre değişebilir. Firma ile ilgili araştırma safhası, zihninizde firma veya yapacağınız işle ilgili önemli çıkarımlar yapmanızı sağlayacaktır. CV hazırlarken elinizde alternatif fotoğraf bulunmasına büyük özen göstermelisiniz. Başvuru yapacağınız pozisyon yaratıcı iş sektörüyse formal kıyafetli bir fotoğraf kullanmayı tercih etmeyebilirsiniz.

CV’lerinizde doğru fotoğraf kullanımına dikkat edin

Bir iş başvurusuna CV hazırlarken fotoğraf kullanımı, daha açık yazmak gerekirse doğru fotoğraf kullanımı hayati önem taşır. Çünkü CV’de kullandığınız fotoğraf, resim sizi temsil etme gücü yüksek bir objedir. Bazıları CV’de fotoğraf kullanımı olmayabilir diye açıklasa da, doğru fotoğraf kullanımı iş görüşmesine çağrılmada veya işe davet edilmede büyük önem taşıyor.

cvlogin’de nasıl fotoğraf eklerim?

Şimdi gelelim cvlogin’e nasıl fotoğraf ekleyeceğinize. Öncelikle başvurunuza kariyerinize en uygun cvlogin şablonunu seçerek CV’nizi oluşturun. Sonra sağ üst tarafta yer alan fotoğraf ekle sekmesine tıklayarak fotoğraf ekleyin. Beğenmediğiniz fotoğrafları kolaylıkla CV’nizden silebilirsiniz.

CV’de kullanacağımız fotoğraflar nasıl olmalıdır?

Öncelikle profesyonel bir fotoğrafçı tarafından çekilmiş bir profil fotoğrafı hayat kurtarır diyebiliriz. Sırf CV’nizde fotoğraf olsun diye fotoğraf eklememelisiniz. Komik, alaycı, absürd fotoğraf kullanımı asla önerilmez. İş hayatını ciddiye almalısınız. Futbolcu forması ile, tatilde şezlongta, yamaç paraşütü yaparken havada veya bisiklete binerken, araç kullanırken çekilmiş fotoğrafları kullanmak size hiçbir şey kazandırmayabilir. Bu nedenle ön profilden çekilmiş fotoğraf kullanımına özen göstermelisiniz.

CV’nize resim eklerken dikkatli davranın

İşte bu nedenle, kullandığınız doğru fotoğraf sizin işe kabul edilme oranınızı artırır. CV’nize fotoğraf eklerken, ekleyeceğiniz fotoğrafın başvuracağınız pozisyona mümkün olduğu ölçüde uygun olmasına dikkat edin. Daha önceden özgeçmişinizde kullanmak için giyiminize özen göstererek fotoğraf çektirebilirsiniz. Fotoğrafınızda hafif bir tebessüm, temiz ve sade bir giyim idealdir. Ön profilden çekilmiş, temiz bir vesikalık fotoğrafta, sakal, kirli sakal, kaymış yakalar, uyumsuz kravat, dağınık saç stili, fazla makyaj göze batar. Sade ve şık bir fotoğraf elde ederek rakiplerinizin önüne geçebilir ve iş görüşmesine çağrılmada veya işe kabul edilmede fark yaratabilirsiniz.

cvlogin de CV hazırlamak ve fotoğraf eklemek çok kolay

Son olarak hazırladığınız CV’nizde kullandığınız fotoğrafınızın sizi temsil edip etmediğine iyi bakın. CV fotoğrafınız sizi ve işe girmeyi hedeflediğiniz o firmayı iyi temsil edebilir mi? Cevap evet ise doğru fotoğrafı kullanmışsınız demektir. cvlogin insan kaynakları alanında en iyi CV elde etmek amacıyla oluşturulmuş bir insan kaynakları platformdur, siz de cvlogin kullanın en iyi CV’leri hazırlayarak kariyer hedeflerinize bir adım daha yaklaşın.

Etiketler
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x